wandale fot. SMMP

Poznań: Wandale malujący napisy zatrzymani

W ostatnim czasie w wielu miejscach miasta, na chodnikach, murach, elewacjach pojawiały się napisy i symbole. Dzięki czujności operatorów monitoringu miejskiego udało się zatrzymać kilkoro z wandali.

Ta akcja to kolejny dowód na to, że osoby, które pełnią przed monitorami całodobowy dyżur, są nieocenione. Niszczenie mienia, w tym malowanie po ulicach i ścianach budynków, to jedna z tych grup przestępstw i wykroczeń, kiedy trzeba działać natychmiast, a bez obserwatorów monitoringu nie byłoby to możliwe.

Tak było również w tych przypadkach. Pięcioosobowa grupa zwróciła uwagę operatorki, która zauważyła w rękach młodych ludzi szablony oraz puszki ze sprayem. Farby poszły w ruch na schodach Arkadii, ścianie budynku przy ul. Nowowiejskiego i 23 lutego oraz na schodach przed UA na al. Marcinkowskiego. W drugim przypadku twórczości „artystów” została poddana jezdnia na ul. 27 grudnia. Kobieta i mężczyzna zostali zauważeni przez operatora monitoringu.

Natychmiastowe działanie operatorów, współpracujących z policjantami dały efekty, a wandale odpowiedzą za swoje „artystyczne” wizje.

SMMP, el

5 2 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze