Poznań: Umowa na dokończenie poznańskiego odcinka S5 podpisana

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może odetchnąć z ulgą. Budowa węzła Stęszew i odcinka drogi krajowej nr 32 zostanie dokończona przez firmę Colas Polska. Jest szansa, że firma zmieści się w terminie zakończenia wszystkich prac, czyli do czerwca 2020 roku.

Prace na budowie drogi ekspresowej S5 stanęły w czerwcu tego roku, gdy z budowy zeszli pracownicy włoskiej firmy Toto, bo firma zerwała kontrakt. Budowa stanęła, odcinek nie został skończony w terminie, a GDDiA musiała szybko znaleźć kolejnego wykonawcę.

Jednak ogłoszenie przetargu i wybranie ofert trochę trwa – i jak podaje “Głos Wielkopolski” – dopiero we wrześniu otwarto koperty przetargowe. Okazało się, że na dokończenie prac wpłynęła jedna oferta. Właśnie od firmy Colas. Oferta została sprawdzona pod kątem merytorycznym i 8 października została podpisana umowa na dokończenie robót na jezdni lewej, węźle Stęszew oraz DK32 w ramach budowy S5 Poznań-Wronczyn.

Teraz firma ma 53 dni na podłączenie węzła w Stęszewie do drogi krajowej nr 32. Pozostałe prace mają zostać wykonane do czerwca 2020 roku. Łączna wartość umów to ponad 36 mln zł.

Głos Wielkopolski, el

Daj znać innym

Dodaj komentarz

avatar