usunięcie samochodu na lawecie fot. WITD

Poznań: Ukrainiec przewoził ludzi bez pozwolenia. “Liczne naruszenia”

Obywatel Ukrainy bez pozwolenia przewoził pasażerów za pomocą jednej z aplikacji mobilnych. Został zatrzymany przez Straż Graniczną.

O sprawie informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu. 20 listopada WITD wspólnie z policjantami szukali “kierowców, którzy wykonują przewozy osób w szarej strefie przy użyciu aplikacji mobilnych”. Akcja była prowadzona od rana w rejonach dworca PKP. Szybko też przyniosła efekty…

Urzędnicy WITD wspólnie z policjantami zatrzymali obywatela Ukrainy. – Ujawniono liczne naruszenia ustawy o transporcie drogowym na łączna kwotę 22 tysięcy złotych. Wśród nich znalazły się: wykonywanie transportu drogowego bez wymaganego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub bez wymaganej licencji, wykonywanie przewozu okazjonalnego pojazdem niespełniającym odpowiedniego kryterium konstrukcyjnego. Kierowca nie miał też orzeczeń lekarskiego i psychologicznego o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy – czytamy w komunikacie WITD.

Inspektorzy wezwali na miejsce Straż Graniczną, która zatrzymała obywatela Ukrainy w celu złożenia przez niego wyjaśnień i zbadaniu legalności wykonywania pracy przez niego. – W związku z brakiem zapłacenia nałożonej kaucji przez kierowcę i jednoczenie przewoźnika, pojazd którym był wykonywany nielegalny przewóz został na lawecie usunięty na parking do dalszego zabezpieczenia – wyjaśniają inspektorzy WITD.

Źródło: WITD

2
Dodaj komentarz

avatar
Oskar Wochna
Oskar Wochna

jak rozjeżdża ludzi to auto a jak przewozi to Ukrainiec?

Jkjarek Statystyczny
Jkjarek Statystyczny

U-uber?