piec do spalania... śmieci fot. SMMP

Poznań: Uciążliwy odór przy ulicy… Wonnej

Czarny, duszący dym i charakterystyczny zapach palonego plastiku – takie oto “aromaty” unosiły się nad ulicą nomen omen Wonną. Okazały się efektem spalania śmieci, co kosztowało spalającego 1000 zł.

Mieszkańcy ulicy zgłosili do Straży Miejskiej Miasta Poznania budynek, z którego wydobywał się duszący i śmierdzący dym, zatruwający całą okolicę. Strażnicy Ekopatrolu wybrali się więc do właścicieli budynku z wizytą.

Na miejscu jednak zaczęli się zastanawiać, czy aby zgłaszający czegoś nie pomylili. Bo we wskazanym budynku zainstalowany był kocioł gazowy, a on z całą pewnością nie emitował takiego dymu. Jednak strażnicy byli dociekliwi i jak się okazało, mieli rację. W budynku znajdował się jeszcze jeden piec, na paliwo stałe. I to właśnie ten piec, jak wykazała kontrola strażników wykorzystywano do spalania śmieci domowych, odpadów budowlanych pokrytych farbami – jednym słowem wszystkiego, co dało się spalić.

Właściciele budynku i pieca dostali mandat na łączną kwotę 1000 zł, a strażnicy obiecali im kolejną kontrolę, by sprawdzić, czy przestrzegają zakazu palenia śmieci. Miejmy nadzieję, że dzięki interwencji strażników Ekopatrolu powietrze przy ulicy Wonnej stanie się bardziej czyste i mniej cuchnące.

SMMP

4 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze