UAM rektorat

Poznań: UAM z międzynarodowym znakiem jakości EUA-IEP

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza pomyślnie zakończył procedurę międzynarodowej ewaluacji instytucjonalnej – jako piąta szkoła wyższa w Polsce, a pierwszy klasyczny uniwersytet. Teraz uczelnia będzie mogła posługiwać się tym znakiem przez najbliższe pięć lat.

– Znak jakości EUA-IEP jest rozpoznawalny w całej Europie – tłumaczy Małgorzata Rybczyńska, rzeczniczka prasowa UAM. – Zwiększa widoczność w europejskim obszarze szkolnictwa wyższego i ułatwia
rozwijanie współpracy międzynarodowej.

Sama procedura nie była łatwa do przejścia – warto dodać, że zgłoszenie UAM było dobrowolne i ostało sfinansowane przez MNiSW w ramach projektu POWER „Akredytacje zagraniczne”. Ewaluację przeprowadzali eksperci Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów (European University Association, EUA), największej organizacji zrzeszającej uniwersytety w Europie.

W 2020 roku odbyły się dwie wizyty ewaluacyjne, przy czym druga, ze względu na pandemię koronawirusa, odbyła się w formie cyklu spotkań online. Raport z oceny wraz z rekomendacjami został przekazany
uczelni 17 lutego 2021.

Z dużym zainteresowaniem zespół oceniający przyglądał się nowej strukturze uniwersytetu, a ze szczególnym uznaniem spotkała się także infrastruktura uczelni, możliwości rozwoju, jakie stwarza studentom oraz rozwinięta i wszechstronna współpraca z otoczeniem.

UAM

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze