Poznań: Tygrysy jednak wyjadą!

Toph fot. Zoo Poznań
Co prawda trzeba było do tego interwencji jednego zastępcy prezydenta i jednej minister, a także posłów i senatorów. I dzięki temu Ewa Zgrabczyńska, dyrektor poznańskiego zoo, mogła dziś ogłosić, że tygrysy wyjadą do Hiszpanii.

Zamieszaniem administracyjnym związanym z wyjazdem pięciu tygrysów do Hiszpanii zainteresował się Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Pomoc dyrektor Zgrabczyńskiej obiecała też minister Jadwiga Emilewicz, która już zaczęła działać w tej sprawie. Do tego dołączyli się posłowie i senatorowie z wszystkich opcji politycznych, a także Prokuratura Krajowa i Ministerstwo Środowiska.

„Uda się ponad wszelkimi podziałami! Tygrysy spowodowały, że dobro trwa i nic już nie powstrzyma biegu zdarzeń i zmian w prawie dla ochrony zwierząt” – pisze z dumą Ewa Zgrabczyńska. – „Jestem dumna, że my Polacy potrafimy tak gorąco kochać, tak godnie i skutecznie działać i tak się jednoczyć”.

Dyrektor nie ma już wątpliwości – uważa, że przy tak silnym wsparciu tygrysy już wkrótce wyruszą do swojego hiszpańskiego azylu. Dziękuje też wszystkim miłośnikom zwierząt za wsparcie, jakie okazywali przez całą tę historię.
„Staliście się tarczą dla Nieumarłych, Wasze działania spowodowały, że nie mam wątpliwości, że wyjadą” – dziękuje dyrektor. – „Razem z Toph ogłaszamy, że jesteście cudowni, a zoo szykuje się do wspaniałych świąt”.

el, fot. Zoo Poznań