Poznań: Trzyletnie dziecko nie żyje. Rozpoczęła się obserwacja psychiatryczna Magdaleny C.

policja fot. policja

26-letnia kobieta w maju tego roku zabiła swoją trzyletnią córeczkę Zuzannę. Teraz przez cztery tygodnie będą ją obserwować biegli, by stwierdzić, czy w chwili zbrodni była poczytalna.

Przypomnijmy, że do zabójstwa doszło 4 maja w kamienicy przy ulicy Winklera. Kobieta zabiła córeczkę, dusząc ją i zadając ciosy nożem w samo serce. Dziewczynka z otwartą raną serca trafiła do szpitala, ale nie udało się jej uratować.

Kobieta przyznała się do winy twierdząc, że zabiła córkę, bo przerosły ją problemy: nie radziła sobie z rozwodem rodziców, nie miała też pracy i bała się, że nie będzie w stanie dokładać się do utrzymania córki. Postanowiła więc zabić córkę, żeby jej nie zostawiać samej, a później siebie. Dziecko zabiła, ale już na popełnienie samobójstwa nie wystarczyło jej odwagi. Zadzwoniła do znajomego i powiedziała mu, co zrobiła. To on wezwał policję.

Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa, jednak minister Zbigniew Ziobro w połowie maja zainterweniował, by zmieniono zarzut na zabójstwo popełnione ze szczególnym okrucieństwem. Motywował to tym, że matka zabiła dziecko z zimną krwią.

I taki właśnie zarzut postawiono Magdalenie C. – o ile wyniki obserwacji psychiatrycznej nie sprawią, że zarzut się zmieni. Obserwacja ma potrwać cztery tygodnie, ale może zostać przedłużona, o ile biegli psychiatrzy uznają to za potrzebne.

Źródło: Głos Wielkopolski

Podziel się: