Poznań: Trwają prace na ulicy Łebskiej. “Krzyżowniki zyskają nowoczesny i bezpieczny układ drogowy”

Trwają prace przy budowie ulicy Łebskiej i przyległych do niej Kociewskiej, Żukowskiej oraz Łagowskiej, które powinny zostać zakończone na początku października.

– Przed przebudową ulice Łebska, Kociewska, Żukowska oraz Łagowska miały nawierzchnię gruntową i nie posiadały odwodnienia. Po zakończeniu prac Krzyżowniki zyskają nowoczesny i bezpieczny układ drogowy oraz niezbędną kanalizację deszczową, co znacznie poprawi komfort życia w tym miejscu – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W ramach prowadzonych od maja prac została już wykonana kanalizacja deszczowa w ul. Kociewskiej, Żukowskiej oraz na odcinku Łebskiej, pomiędzy ulicami Kociewską i Słupską. Aktualnie kolejne prace trwają na ul. Łebskiej w kierunku ul Sianowskiej.

Wykonano również prace drogowe polegające na budowie krawężników oraz podbudowy z kruszywa na odcinku ul. Kociewskiej, pomiędzy ulicami Słupską i Łebską. Dodatkowo na fragmentach ulicy Łebskiej wykonywane są roboty związane z ułożeniem krawężników oraz wykonaniem korytowania pod przyszłą jezdnię.

– Zadanie obejmuje nie tylko budowę ul. Łebskiej, ale również przyległych do niej ulic Kociewskiej, Żukowskiej i Łagowskiej. Do zakończenia inwestycji w październiku zostało już naprawdę niewiele czasu. Jesteśmy na półmetku prac, które znacznie poprawią jakość ulic w tym rejonie i zapewnią mieszkańcom możliwość komfortowego przemieszczania się. Tym korzystającym z samochodów oraz tym chodzącym pieszo – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nadchodzące tygodnie przyniosą postępy na kolejnych odcinkach, a praca skupiać się będzie na robotach drogowych zmierzających do gruntownej zmiany oblicza okolicznego układu drogowego. Po przebudowie ulice będą wyposażone w kanalizację deszczową i pokryje je szara kostka betonowa, która pojawi się również na zjazdach do posesji. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na początek października.

W najbliższą sobotę i niedzielę (13 i 14 lipca) przy skrzyżowaniu ul. Łebskiej i Sianowskiej będą prowadzone roboty związane z budową kanalizacji deszczowej. Na czas prowadzenia prac jezdnia ul. Sianowskiej zostanie ograniczona do jednego pasa, a w rejonie samego skrzyżowania zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany ręcznie.

PIM / UMP / op. AS

Dodaj komentarz

avatar