wojewoda Łukasz Mikołajczyk

Poznań: Szpital MSWiA szpitalem jednoimiennym? Wojewoda nie wydał takiej decyzji

Wczoraj poznańskie media obiegła relacja pacjenta szpitala MSWiA w Poznaniu, który twierdził, że pacjenci zostaną przeniesieni, bo szpital ma być kolejną placówką dla chorych z covid-19. “Wojewoda nie wydał takiej decyzji” – informuje biuro prasowe wojewody.

Pacjenci szpitala są przerażeni, zwłaszcza ci po poważnych operacjach i ci, którzy na takie czekają. Otrzymali informacje ze szpitala, że mają być przeniesieni do innych placówek, również poza Poznaniem. Chodzi tu o 180 osób, niektórzy w stanie tak poważnym, że transport nie jest wykonalny. Sam szpital, jak informuje RMF FM, otrzymał polecenie nie przyjmowania pacjentów, a lekarze mają znaleźć dla nich miejsca w innych placówkach. Tyle że nie bardzo mają gdzie przekazywać swoich pacjentów, bo inne szpitale po prostu nie mają miejsc. Każdy z nich jest i bez tego obłożony ponad miarę, bo przejęły przecież obowiązki tych szpitali, które obecnie sa szpitalami tylko dla chorych na covid-19.

Wojewoda wielkopolski podczas wczorajszej konferencji prasowej powiedział, że są prowadzone rozmowy w sprawie przekształcenia kolejnego szpitala w Poznaniu w placówkę jednoimienną, gdyby zakażeń nadal przybywało w takim tempie. Wojewoda prowadził w tej kwestii konsultacje z wielkopolskim oddziałem NFZ, konsultantem wojewódzkim i dyrekcją szpitala MSWiA, bo ten szpital jest jedną z ewentualności branych pod uwagę. Ale wojewoda nie wydał decyzji w sprawie przekształcenia szpitala MSWiA w Poznaniu w placówkę dedykowaną do walki z covid-19.

– W ostatnich dniach pracowaliśmy nad różnymi scenariuszami, jednak żadna decyzja w sprawie szpitala MSWiA nie zapadła. Zgodnie z naszymi analizami na tym etapie walki z epidemią szpital MSWiA nie będzie placówką dedykowaną do walki z koronawirusem – mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk, który przed południem przekazał tę informację dyrekcji szpitala MSWiA.

Przypomnijmy, że wczoraj wojewoda poinformował o utworzeniu w ciągu najbliższego tygodnia ponad 300 łóżek dla pacjentów z koronawirusem w wielkopolskich szpitalach. W rezultacie baza łóżkowa dla pacjentów z covid-19 zostanie rozbudowana do 1200, więc dodatkowy szpital na razie nie jest potrzebny. Kolejne działania zależą od rozwoju sytuacji epidemicznej. Obecnie na wszystkich trzech poziomach wolnych jest 276 łóżek.

WUW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze