Szkoła przy Różanej 3 fot. PIM

Poznań: Szkoła przy Różanej idzie do remontu!

Jeszcze w tym roku elewacja tego pięknego, zabytkowego gmachu szkolnego zostanie wyremontowana. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który ma wyłonić wykonawcę pierwszej części remontu.

Usytuowany u zbiegu ulic Różanej i Niedziałkowskiego budynek szkoły, o licznych elementach architektury barokowo-klasycystycznej, ma już ponad 100 lat. Od 1984 roku jest wpisany do rejestru zabytków.

Gmach wymaga prac renowacyjnych. Planowany jest remont elewacji zachodniej, północnej i wschodniej, a w jego ramach m.in. osuszenie i wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ściany fundamentowej, naprawa rys, pęknięć i ubytków w murze, renowacja podcieni arkadowych wejść, cokołu i filarów z granitu oraz elementów z tufu wulkanicznego, a także naprawa i uzupełnienie tynku elewacyjnego. Wyłoniony w przetargu wykonawca zajmie się również konserwacją detali ozdobnych i płaskorzeźb z piaskowca, wymianą i konserwacją drzwi oraz okien, remontem schodów zewnętrznych, a także zagospodarowaniem terenu.

Wymiana lub konserwacja drzwi i okien od ul. Różanej musi zostać przeprowadzona w terminie od 27 czerwca do 31 lipca, natomiast wymiana okien w stołówce szkolnej, wychodzących na ul. Niedziałkowskiego – od 27 czerwca do 7 sierpnia. Wszystkie prace zaplanowane w ogłoszeniu przetargowym powinny zakończyć się siedem miesięcy (225 dni) po podpisaniu umowy z wykonawcą.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 10 lutego.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze