Szkoła przy Różanej 3 fot. PIM

Poznań: Szkoła przy Różanej idzie do remontu!

Jeszcze w tym roku elewacja tego pięknego, zabytkowego gmachu szkolnego zostanie wyremontowana. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który ma wyłonić wykonawcę pierwszej części remontu.

Usytuowany u zbiegu ulic Różanej i Niedziałkowskiego budynek szkoły, o licznych elementach architektury barokowo-klasycystycznej, ma już ponad 100 lat. Od 1984 roku jest wpisany do rejestru zabytków.

Gmach wymaga prac renowacyjnych. Planowany jest remont elewacji zachodniej, północnej i wschodniej, a w jego ramach m.in. osuszenie i wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ściany fundamentowej, naprawa rys, pęknięć i ubytków w murze, renowacja podcieni arkadowych wejść, cokołu i filarów z granitu oraz elementów z tufu wulkanicznego, a także naprawa i uzupełnienie tynku elewacyjnego. Wyłoniony w przetargu wykonawca zajmie się również konserwacją detali ozdobnych i płaskorzeźb z piaskowca, wymianą i konserwacją drzwi oraz okien, remontem schodów zewnętrznych, a także zagospodarowaniem terenu.

Wymiana lub konserwacja drzwi i okien od ul. Różanej musi zostać przeprowadzona w terminie od 27 czerwca do 31 lipca, natomiast wymiana okien w stołówce szkolnej, wychodzących na ul. Niedziałkowskiego – od 27 czerwca do 7 sierpnia. Wszystkie prace zaplanowane w ogłoszeniu przetargowym powinny zakończyć się siedem miesięcy (225 dni) po podpisaniu umowy z wykonawcą.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 10 lutego.

PIM, el

8
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Maria Czajka
Gość
Maria Czajka

Czas najwyższy!

Dominika Dratwa
Gość
Dominika Dratwa

W końcu się wezma za wyremontowanie szkoły

Miroslaw Chytry
Gość
Miroslaw Chytry

Naprzeciwko Cmentolina
wzglednie duzy grolman
po lekcjach tylko tam.

Magdalena Maria
Gość
Magdalena Maria

Wkonxcu

Irena Talarowska
Gość
Irena Talarowska

Moja szkola

Bernadeta Zielinska
Gość
Bernadeta Zielinska

Nareszcie. 🌹

Maria Genowefa Jedrzejczak
Gość
Maria Genowefa Jedrzejczak

Super wiadomość

Elżbieta Izdebska
Gość
Elżbieta Izdebska

Nie będzie Straszyć Swoim wyglądem 😚