Poznań: Strzały na osiedlu Lecha. Sprawcom grozi 10 lat więzienia

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Dwaj mężczyźni w wieku 40. i 20 lat, którzy zostali zatrzymani za strzelanie metalowymi kulkami i postrzelenie 8-letniej dziewczynki, trafili na trzy miesiące do więzienia. Tak zadecydował sąd.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 6 maja. 8-letnia dziewczynka bawiąca się na boisku szkolnym na osiedlu Lecha poczuła nagle silny ból w klatce piersiowej. Okazało się, że została trafiona metalową kulką. Dziecku na szczęście nic poważnego się nie stało, jednak policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Jeszcze tego samego dnia wieczorem zatrzymali dwóch mężczyzn w jednym z mieszkań na osiedlu Lecha, podejrzanych o zranienie dziewczynki.

W mieszkaniu znaleziono znacznie ilości narkotyków i kilka jednostek broni, jak informowała Marta Mróz z zespołu prasowego poznańskiej policji. Mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia ciała kobiety oraz dziecka z narażeniem ich na utratę życia lub zdrowia oraz posiadania znacznej ilości narkotyków, a sąd wydał decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia. Oprócz nich w mieszkaniu była jeszcze 17-latka, ale ona nie usłyszała żadnych zarzutów. Mężczyźni, jak ustaliło dochodzenie, nie są spokrewnieni.

Obecnie biegli badają broń znalezioną w mieszkaniu, trwa także analiza znalezionych narkotyków. Jak się okazało, dziewczynka nie była jedyna postrzeloną osobą: na policję zgłosiła się także kobieta, która również odniosła podobne obrażenia.

Podziel się: