Poznań: Strefa zamieszkania na Pobiedziskiej. Skończył się darmowy parking!

Ulica Pobiedziska 1 fot. SMMP
Przy ul. Pobiedziskiej, na odcinku od numeru 1 do 18, administracja osiedla wprowadziła „strefę zamieszkania” – jak informuje Straż Miejska Miasta Poznania. A to oznacza, że parkować można tylko w miejscach wyznaczonych.

Ulica Pobiedziska znajduje się niedaleko Malty, ścieżki w koronach drzew i ulicy Warszawskiej. To oznacza, że przez okrągły tydzień jest wykorzystywana jako parking przez przyjezdnych, traktujących tę uliczkę jako dogodne miejsce na darmowe zostawienie samochodu i dalsza wyprawę nad Maltę, na ścieżkę w koronach drzew lub do centrum do pracy.

– Nowa organizacja ruchu, a w szczególności możliwość parkowania tylko w miejscach wyznaczonych, jest reakcją administracji na wykorzystywania ul. Pobiedziskiej przez osoby przyjezdne, jako parkingu – wyjaśniają strażnicy miejscy. – Do tej pory, dziesiątki samochodów, w większości nie należących do mieszkańców osiedla, utrudniały ruch i były powodem licznych interwencji straży miejskiej. Samochody były pozostawiane praktycznie wszędzie – na chodnikach czy odcinkach objętych zakazem zatrzymywania się. Zmiana organizacji ruchu ma przynieść poprawę.

Po zmianach samochody na tej ulicy mogą poruszać się z prędkością do 20 km na godzinę, pieszy ma pierwszeństwo i może poruszać się całą szerokością drogi, a kierowcy mogą zaparkować samochód tylko w miejscach wyznaczonych.

Przestrzegania nowych zasad będzie pilnowała straż miejska. Do końca bieżącego tygodnia strażnicy Referatu Nowe Miasto będą upominali kierowców „żółtymi kartkami”. Później w ruch pójdą bloczki mandatowe.
– Czy to pomoże – przekonamy się już wkrótce – podsumowują strażnicy.

SMMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: