Poznań: Strażnicy rozdają maseczki poznaniakom

straż miejska rozdaje maseczki fot. SMMP
2,2 mln jednorazowych maseczek ochronnych dotarło do Poznania z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Są już rozdawane mieszkańcom – na każdego przypadają cztery sztuki.

Wojewoda wielkopolski zlecił dystrybucję maseczek władzom Poznania.
„Ze względu na obowiązujące w całym kraju obostrzenia i konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa sanitarnego, w pierwszej kolejności maseczki są rozdawane zakładom pracy” – wyjaśniają władze miasta. – „Te zaś bezpiecznie rozdzielą je wśród swoich pracowników i ich rodzin. Strażnicy miejscy i strażacy OSP rozdają też maski w przestrzeniach publicznych Poznania: przy miejskich targowiskach, wejściach na cmentarze oraz w popularnych miejscach spacerów – np. na nabrzeżach Warty”.

Wszyscy pracodawcy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na maseczki, wysyłając mail na adres: czk@um.poznan.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 61 878 41 49. Należy podać: nazwę zakładu pracy, liczbę pracowników, liczbę potrzebnych maseczek oraz dane kontaktowe osoby, która odbierze maseczki.

Miasto chce uruchomić więcej punktów, w których będzie można dostać maseczki, jednak ze względu na obostrzenia pandemiczne nie jest to łatwe zadanie. Na pewno maseczki będą też dostępne w punktach szczepień, gdzie poznaniacy będą je mogli odbierać przy okazji przyjęcia szczepionki.

UMP

Podziel się: