Królowej Jadwigi

Poznań: Stoją samochody, stoją tramwaje, zima zwyciężyła

Zima zaatakowała – i zwyciężyła, mimo że tak ZDM, jak MPK rzuciły do boju wszystkie siły i środki. Ale przy wciąż padającym śniegu i temperaturze – 11 stopni zamarzają zwrotnice, a odśnieżanie nie daje efektów.

Ulica Królowej Jadwigi przy wylocie Górnej Wildy ma białą nawierzchnię mimo regularnych przejazdów pługów śnieżnych. Jednak przy tak obfitych opadach śniegu to nie daje efektu, a warto dodać, że sypanie solą przy temperaturze poniżej -8 stopni – także nie.

Królowej Jadwigi nie kursują też tramwaje – zamarzła zwrotnica i ekipa MPK próbuje ją uruchomić. Ale to tylko jedna z wielu takich sytuacji w mieście: tramwaje stały na Podgórnej, jest kłopot z wyjazdem z Gwarnej, a na wylocie Bukowskiej w Roosevelta doszło właśnie z powodu zamarzniętej zwrotnicy do wykolejenia tramwaju linii nr 10. Kłopoty ze zwrotnicami są także na rondzie Jana Nowaka Jeziorańskiego. Tramwaje kursują zmienionymi trasami.

Kto nie musi – niech dziś nie wychodzi z domu i nie liczy na tramwaj, autobus czy samochód. Mimo wytężonej pracy służb sytuacja nie poprawi się, dopóki śnieg będzie padał tak obficie.

A będzie jeszcze gorzej. Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed zamieciami śnieżnymi spowodowanymi przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h, oraz opady śniegu. Alert obowiązuje do godz. 19:00 dnia 08.02. Temperatura odczuwalna będzie wynosiła około -20 stopni Celsjusza.

3.4 8 votes
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze