zatrzymany Jeżyce fot. policja

Poznań: Sprawcy kradzieży i pobicia na Jeżycach zatrzymani

Najpierw śledzili, a potem napadli, pobili i okradli 64-letniego mieszkańca Jeżyc. Policjantom udało się zatrzymać dwóch sprawców napadu i kradzieży.

18 stycznia 64-letni mieszkaniec Poznania robił zakupy w jednym z marketów. Nie wiedział, że obserwuje go dwóch mężczyzn. Widzieli w sklepie, że senior płaci w sklepie gotówką i zaplanowali, że go okradną. Gdy starszy mężczyzna wyszedł ze sklepu, został napadnięty przez 33-latka i jego 29-letniego kompana. Ukradli mu dwa telefony, które miał przy sobie i pobili go – na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Poszkodowany natychmiast zgłosił sprawę na Komisariacie Policji Poznań Jeżyce. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli działać, by zatrzymać sprawców. Zabezpieczono ślady. Policjanci szukali też świadków zdarzenia i zabezpieczyli monitoring, który mógł coś wnieść do sprawy i ułatwić zatrzymania mężczyzn.

26 stycznia praca kryminalnych z Jeżyc przyniosła efekt. Na terenie Poznania zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli i okradli 64-latka. To 29-letni obywatel Mołdawii i 33-letni obywatel Rumunii. Usłyszeli zarzuty dotyczące rozboju, za które grozi im 12 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące mężczyźni spędzą w areszcie śledczym.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar