Poznań: Spór o stroje kierowców MPK. „Mamy równouprawnienie i tolerancję”

Tramwaj fot. ZTM UMP
Spore poruszenie wywołały nowe instrukcje MPK dla kierowców autobusów i tramwajów. Poznański przewoźnik chce, żeby kierowcy byli odpowiednio ubrani prowadząc pojazd.

Odpowiednio ubrani oznacza, że powinni mieć spodnie. Długie spodnie. W związku z wysokimi temperaturami, jakie panują w Poznaniu, wśród części kierowców budzi to duży sprzeciw. Jeszcze na początku czerwca, w obliczu rekordowych upałów, MPK zgodziło się, żeby kierowcy mogli prowadzić pojazdy w krótkich spodenkach. Zmiana decyzji przewoźnika dla części z nich jest niezrozumiała. Jeden z kierowców podzielić się swoim komentarzem na facebooku.

– Prawdopodobnie wrzesień tez będzie upalny ale mężczyźni będą „gotować jajka”. Ciekawi mnie czy jeśli kobiety na stanie posiadają i spodnie i spódniczki czy faceci mogliby pracować przy wysokich temperaturach w spódnicach (logicznie myśląc kobiety wybiorą wtedy spódnice) w końcu mamy równouprawnienie i tolerancję. Może pasażerowie się ustosunkują do wytycznych firmy którą każdy podatnik opłaca – napisał rozgoryczony kierowca.

Dla większości komentujących osób decyzja przewoźnika jest niezrozumiała. Zwracają oni uwagę, że długość spodni kierowcy dla osób podróżujących komunikacją miejską jest nieistotna, a jednocześnie pójście na rękę kierowcom może znacząco zwiększyć komfort ich podróży, co przecież też jest niezwykle istotne.

Podziel się:

Ostatnio dodane: