Poznań: Spektakl Teatru Usta Usta Republika w zabytkowych wnętrzach zachodniego skrzydła CK Zamek!

Zamek po renowacji

Są miejsca, które mają wiele do powiedzenia. Czy dawny Zamek Cesarski potrafi mówić? Przyjdźcie i posłuchajcie, o czym śnią stuletnie mury. Ten spektakl to wyjątkowa produkcja stworzona z myślą o odnowionych przestrzeniach.

Zabrzęczały klucze, zazgrzytał zamek. Od milczenia zachrypły, szorstkością murów speszony, stary gmach rozpoczął swoją opowieść. Tak właśnie CK Zamek zaprasza na spektakl w wykonaniu Teatru Usta Usta Republika, który będzie niecodziennym zwiedzaniem odnowionych wnętrz historycznego zachodniego skrzydła zamku.

Milczący przez lata zamek przemówi. Niesprawiedliwie potraktowany przez historię i ludzi ma szansę wreszcie opowiedzieć własną wersję wydarzeń. Jej charakter odbiega od oficjalnych przewodników po dawnej Dzielnicy Cesarskiej. Zamiast wielkiej, pomnikowo ujętej narracji,zamek opowiada kamienne sny, odrealnione, pełne humoru dzikie historie, inspirowane rzecz jasna autentycznymi zdarzeniami.

Przedstawieniu „Kamienne sny” towarzyszy interaktywne słuchowisko. Z tego powodu widzowie proszeni są o przybycie z własnymi słuchawkami oraz telefonem z dostępem do internetu. Dla wygody podróżowania po przestrzeniach Zamku zalecamy założyć wygodne obuwie.

Premierowe pokazy: 6, 7, 20, 21.08. g. 19 i 21
bilety: 30 zł
Spektakl dla widzów od 12. lat.

CK Zamek, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: