pierwszy śnieg, zima fot. K. Adamska

Poznań: Śnieg spadł – są kłopoty na drogach

Kłopot z podjechaniem pod górę na Inflanckiej, korki wokół ronda Rataje z powodu… złamania autobusu – to tylko kilka z efektów opadów śniegu w Poznaniu.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, piaskarki i pługopiaskarki natychmiast wyjechały na drogi, gdy zaczęło padać – ale jednak nie wszędzie zdążyły na czas. Na ulicy Inflanckiej utknął miejski autobus, który nie był w stanie podjechać pod górkę, tak było ślisko. Pomógł dopiero przyjazd piaskarki i posypanie nawierzchni jezdni.

Opady śniegu i śliska nawierzchnia miały swój udział w… złamaniu na pół autobusu na Jana Pawła II. Jakby nieszczęścia było mało – do zdarzenia doszło przed remontowanym rondem Rataje, co sprawiło, że stanęła cała wschodnia część miasta. Kierowcy musieli korzystać z objazdu po budowie nowej jezdni przed rondem.

W Poznaniu i okolicach w czasie opadów śniegu doszło do kilkunastu kolizji i stłuczek, kilka samochodów wylądowało na słupach, a na S5 za Kleszczewem w stronę Gniezna miało miejsce spektakularne dachowanie, które natychmiast zablokowało trasę.

Na A2 około 13.30 doszło do kolizji przed Nowym Tomyślem w kierunku Poznania. Zdarzenie spowodowało korki w stronę Poznania – a pół godziny później zepsuła się ciężarówka, tym razem na pasie w kierunku Świecka. Teraz więc na A2 są korki w obu kierunkach…

Policja tradycyjnie przypomina o zachowaniu ostrożności podczas jazdy w śniegu i – przede wszystkim – ograniczeniu prędkości.

el

1 1 vote
Oceń artykuł
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze