Poznań: Śmiertelnie potrącił starszą kobietę. Motorniczy idzie do więzienia

tramwaj 12 fot. MPK
Sąd zdecydował, że motorniczy odpowiedzialny za potrącenie starszej kobiety na pasach, trafi na rok do więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Do wypadku doszło w zeszłym roku na ulicy Hetmańskiej. 73-letnia kobieta weszła na pasy mając zielone światło. Z dowodów, które zostały zebrane do postępowania wynika, że motorniczy przed przejściem nie hamował. Być może na chwilę przysnął. Z opinii biegłego wynika, że tramwaj potrzebował, aż dwudziestu metrów, żeby się zatrzymać!

Motorniczy został skazany przez sąd już w pierwszej instancji. Dzisiaj Sąd Okręgowy zdecydował się na podtrzymanie tego wyroku. 

– Moim zdaniem powinien dostać minimum dwa, albo trzy lata – powiedział w rozmowie z Radiem Poznań syn zmarłej kobiety. – To jest dla mnie za mały wyrok. Moja mama była zdrowa, on jechał tramwajem, wjechał w przystanek. Moja mama przechodziła na zielonym świetle. Dwie, czy trzy osoby zdążyły uciec, bo były młodsze, a moja mama w ostatniej chwili zauważyła nadjeżdżający tramwaj i dostał tylko rok, ale jakaś sprawiedliwość istnieje.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: