Poznań: Skradziony samochód wrócił do właściciela. Po dwóch latach

skradziony fiat fot. SMMP
Strażnicy miejscy Referatu Nowe Miasto odnaleźli skradzionego fiata. Poszukiwany od dwóch lat skradziony samochód stał na parkingu osiedla Orła Białego.

Wszystko zaczęło się od tego, że strażnicy miejscy, w ramach współpracy z administracją Osiedla Orła Białego, dokonali „przeglądu” samochodów zaparkowanych na parkingu przy ul. Kurlandzkiej. Celem było wyszukanie wraków blokujących miejsca parkingowe – czyli pojazdów, których stan wskazywał na to, że nie są używane od długiego czasu.

I własnie podczas sprawdzania aut funkcjonariusze zwrócili uwagę na białego fiata bez tablic rejestracyjnych, jednak z nalepką kontrolną na przedniej szybie. Na tej podstawie uzyskali w bazie CEPiK nie tylko dane właściciela pojazdu, ale również informację, że samochód ten był poszukiwany od 2017 roku! W niedługim czasie na miejsce przybyli policjanci i właścicielka skradzionego samochodu. Po blisko 2 latach poszukiwań samochód wróci do właścicielki.

Bywa niekiedy tak, że rutynowe działania kończą się w sposób nieoczekiwany, a wręcz zaskakujący. Wyszukiwanie i usuwanie wraków należy do tzw. rutynowych czynności każdego strażnika rejonowego. W pierwszym półroczu funkcjonariusze Referatu Nowe Miasto doprowadzili do usunięcia 62 takich aut. Każdorazowo najpierw ustalali właściciela samochodu, a dopiero gdy to nie było możliwe, na wniosek zarządcy drogi, zlecali usunięcie wraku na parking strzeżony. Czynności wyjaśniające w takich sprawach niekiedy trwają nawet kilka tygodni. I zdarzają się przy tym takie cuda jak znalezienie samochodu skradzionego dwa lata wcześniej…

SMMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: