Poznań: Sklepikarz oskarżony o uwięzienie złodzieja został uniewinniony

Miał zamknąć złodzieja na zapleczu swojego sklepu i go pobić. Tak zeznawał złodziej. Jednak dziś sąd uniewinnił sklepikarza ze wszystkich zarzutów.

Łukasz G., jest właścicielem sklepu spożywczego na Wildzie. Oskarżający go Wiesław R. miał w lutym 2018 roku ukraść w jego sklepie piwo. I właśnie za to – jak zeznawał Wiesław R. – właściciel sklepu miał go zamknąć na zapleczu, przykuć do kraty w oknie, polewać wodą, a później pobić.

Prokuratura za te właśnie czyny żądała dla właściciela sklepu kary 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok, jak podaje „Głos Wielkopolski”. Jednak sam Łukasz G. twierdził, że taka sytuacja w ogóle nie miała miejsca i domagał się uniewinnienia.

Sąd pierwszej instancji uznał winę sklepikarza, chociaż twardych dowodów w tej sprawie nie było – i skazał go na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. Jednak Łukasz G. odwołał się od wyroku i ostatecznie Sąd Okręgowy w Poznaniu uniewinnił go od zarzucanych mu czynów. Zdaniem sędziego zeznania pokrzywdzonego budziły wiele wątpliwości co do tego, czy są prawdziwe. Wiesław R. mówił na przykład o oblaniu go wiadrem wody przez sklepikarza, tymczasem, gdy po rzekomym wypuszczeniu ze sklepu poszedł od razu do znajomego, to miał mokrą jedynie twarz, a nie ciało i ubranie. To sprawiło, że wersja wydarzeń opowiadana przez rzekomego pokrzywdzonego nie wydała się sędziemu wiarygodna.

Głos Wielkopolski, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: