Poznań: Silent Night zaprasza na plac Wolności

Betlejem Poznańskie 2021 fot. Sławek Wąchała

Nie na Starym Rynku ze względu na remont, ale na placu Wolności, na schodach Arkadii, odbędzie się siódma edycja „Cichej nocy”, podczas której wszyscy obecni będą mogli odśpiewać tę najbardziej znaną kolędę w wielu językach.

Tradycyjnie w grudniu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, mieszkańcy, a wraz z nimi studenci i poznańska społeczność międzynarodowa spotykają się, aby wspólnie odśpiewać „Cichą Noc”. Idea zawsze jest taka sama, czyli jedna kolęda, wiele języków i wspólne przesłanie miłości i radości. Wybór utworu jest nieprzypadkowy. „Cicha noc” jest znana niemal na całym świecie. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów.

Warto przypomnieć, że na pomysł śpiewania „Cichej nocy” w wielu językach wpadł nieżyjący już pastor Robert Gamble ponad 30 lat temu, gdy zaczynał organizować swoje słynne „Wigilie pod rondem” pod rondem Kaponiera, zainspirowane książką „Noelka” Małgorzaty Musierowicz. Wówczas przybyli na tę wigilię dostawali teksty kolędy w kilku językach i co roku przez kilkanaście lat wspólnie śpiewali ją 24 grudnia pod Kaponierą.

W tym roku „Cichą noc” i wiele innych kolęd usłyszymy 18 grudnia o godzinie 18.00 na placu Wolności. A po wspólnym kolędowaniu będzie można wziąć udział w imprezie Silent Disco lub skorzystać z uroków Betlejem Poznańskiego.

Źródło: UMP