Poznań: Schronisko dla zwierząt prosi o pomoc. „Już bardzo dziękujemy za pomoc!”

pies ze Schroniska dla Zwierząt fot. Schronisko dla Zwierząt

Koce, pościele, ręczniki – o to wszystko proszą pracownicy poznańskiego schroniska dla zwierząt. Wszystko się przyda ich podopiecznym w nowej siedzibie.

Nowe schronisko dla zwierząt przy ulicy Kobylepole 51 dzięki nowym, obszernym budynkom może przyjąć więcej zwierzaków potrzebujących pomocy. Dlatego prosi o pomoc.
„Jeśli macie lub możecie wspomóc naszych podopiecznych, to prosimy Was o koce, pościele i ręczniki” – napisali pracownicy schroniska na swoim profilu społecznościowym. – „Dostarczyć możecie nam je codziennie w dni robocze, najlepiej od 7.00 do 19.00 w weekendy od 7 do 15.00, bardzo będziemy wdzięczni i już bardzo dziękujemy za pomoc!”.

Na stronie schroniska jest zakładka informująca o tym, jak pomóc placówce i co przyda się jej podopiecznym. Wbrew pozorom nie każda karma czy nie każdy sprzęt będzie odpowiedni, ponieważ zwierzęta przebywające w schronisku mają inne potrzeby niż koty i psy mieszkające w domach. Muszą dostawać lepszą karmę, Brit lub Purina, bo są bardziej narażone na stres i choroby, często są też ranne czy schorowane.

Zawsze przydadzą się smakołyki dla zwierząt (szczególnie naturalne gryzaki, np. żwacze wołowe), zabawki dla psów i kotów, koce i ręczniki, obroże, szelki (zwłaszcza typu guard) oraz smycze dla psów średnich i dużych.

Nie przydadzą się natomiast kołdry, poduszki, materace czy śpiwory. Psy nudząc się w boksach rozrywają je i mogą połknąć wypełnienie. Nieprzydatne są także pościele ani stara odzież, dywany i wykładziny.

Podziel się: