Poznań: Schronisko dla zwierząt dostało nagrodę!

nagroda dla schroniska fot. UMP

Ledwo zostało oddane do użytku – a już zdobyło nagrodę. Schronisko dla zwierząt zostało laureatem konkursu Top Inwestycje Komunalne 2021 zorganizowanego przez PortalSamorządowy.pl.

Celem konkursu Top Inwestycje Komunalne 2021 jest wyróżnienie i promocja odważnych, prorozwojowych inwestycji komunalnych prowadzonych przez samorządy. Schronisko, ze względu na swoją funkcjonalność i rozmach zakwalifikowało się do konkursu i znalazło w gronie 10 najlepszych inwestycji komunalnych w kraju.

– Poznańskie schronisko jest szczególną inwestycją – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – To bezpieczna przystań dla niechcianych i porzuconych zwierząt. Mam nadzieję, że będzie służyło czworonogom tylko tymczasowo, do momentu, gdy znajdą nowy dom i kochających właścicieli. Dziękuję za to wyróżnienie.

Przedsięwzięcia oceniane były według następujących kryteriów: rozmachu inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walorów estetycznych, funkcjonalności, nowatorstwa, współpracy z lokalną społecznością i aktywnego gospodarowania majątkiem.

W ramach konkursu Top Inwestycje Komunalne 2021 przeprowadzony został także internetowy plebiscyt. Inwestycja, która zdobyła najwięcej głosów, otrzymała specjalną nagrodę czytelników PortalSamorzadowy.pl. Poznańskie schronisko zajęło drugie miejsce tuż za Uznam Arena w Świnoujściu.

Wręczenie nagród odbyło się we wtorek podczas uroczystej gali zorganizowanej w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Nagrodę za Schronisko dla zwierząt w Poznaniu odebrali Monika Nowotna, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP oraz Mateusz Dzioba, zastępca dyrektora Usług Komunalnych.

Poznańskie schronisko może być tymczasowym domem dla blisko 300 psów i 300 kotów. Składa się z budynku biurowo-administracyjnego, w którym przeprowadzane są adopcje i przyjmowane zwierzęta, z zapleczem socjalnym dla pracowników i wolontariuszy oraz z nowoczesną i dobrze wyposażoną przychodnią weterynaryjną, obsługującą przyległą część szpitalną, osobną dla psów, osobną dla kotów.

Źródło: UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: