Poznań: Sanepid przebadał kąpieliska. Gdzie można się kąpać?

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu regularnie bada wodę w kąpieliskach powiatu poznańskiego, by sprawdzić, czy kąpiel jest bezpieczna. Właśnie opublikował kolejne wyniki badań. Gdzie można się kąpać?

Na podstawie badań laboratoryjnych z 25 lipca br. woda w nadzorowanych kąpieliskach w mieście i powiecie poznańskim PSSE w Poznaniu uznał, że woda w nich jest przydatna do kąpieli.

– Są to kąpieliska zlokalizowane nad jeziorami: Maltą, Strzeszyńskim, Rusałką, Kierskim (Krzyżownikach i przy ul. Ks. E. Nawrota), a w powiecie poznańskim w kąpieliskach nad jeziorami: Kórnickim w Kórniku Oaza-Błonie, Biezdruchowskim w Pobiedziskach, Łódzko-Dymaczewskim w Dymaczewie Nowym przy Hotelu Szablewski, w Owińskach – Akwen Tropicana, Niepruszewskim w Niepruszewie i w Zborowie, Chomięcickim w Chomięcicach, Jarosławieckim w Jarosławcu, Lusowskim w Lusowie oraz w kąpielisku Glinianki w Mosinie – wylicza Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa PSSE.

Bezpiecznie kąpać się można także w miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli nad jeziorem Lipno w Stęszewie i jeziorem Strykowskim w Strykowie, gdzie również woda została przebadana przez PSSE.

Komunikaty o przydatności wody do kąpieli oraz wykaz kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli można znaleźć na stronie PSSE i w ogólnopolskim serwisie kąpieliskowym. Informacje tam są na bieżąco aktualizowane.

Podziel się: