Poznań: Samochód zablokował tramwaj – będzie mandat!

Pół godziny przestoju i spory tramwajowy korek – to efekty zaparkowania samochodu tuż przy torach na placu Wielkopolskim. Właścicielka auta dostanie spory mandat.

We wtorek, tuż po godzinie 12.00 dyżurny Nadzoru Ruchu MPK otrzymał informację, że tramwaj linii nr 4 nie może przejechać przez plac Wielkopolski, bo tory blokuje nieprawidłowo zaparkowany samochód. Na miejsce natychmiast została wezwana straż miejska, jednak właścicielka auta pojawiła się wcześniej – i na jej szczęście. Gdyby przyszła po interwencji strażników, musiałaby odbierać samochód ze strzeżonego parkingu – i dodatkowo zapłacić także i za to.

Ale i tak cała sytuacja uderzy parkującą na torach po kieszeni: spowodowała nie tylko przestój tramwajów, ale i to, że musiały kursować objazdem przez Gwarną. A za każdą minutę przestoju tramwaju trzeba zapłacić 5 zł. Razem więc wyjdzie przynajmniej 150 zł za parkowanie na torowisku plus koszty dojazdu samochodu nadzoru ruchu. Ale – jak zwracają uwagę pracownicy MPK – pani i tak miała szczęście. Bo z powodu remontów to nie jest obecnie bardzo uczęszczana trasa, jeździ tam tylko linia 4. Gdyby kursowało tyle tramwajów, co normalnie, wówczas mandat byłby dużo wyższy.

MPK, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze