Poznań: Sala gimnastyczna przy zespole szkół na Głuszynie już gotowa!

sala_gimnastyczna_na_gluszynie fot. PIM
Poznańska baza sportowa dla dzieci i młodzieży powiększyła się o kolejny obiekt. Zakończyła się budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 na Głuszynie.

– Prace budowlane zakończono i odebrano zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem. Obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie i jest w pełni gotowy na przyjęcie uczniów szkoły – mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Sala dysponuje boiskiem o wymiarach 24×18 m, z możliwością podziału kurtyną na dwa mniejsze, czterema zespołami szatniowymi z zapleczami sanitarnymi, magazynem oraz pomieszczeniem dla trenera. Obiekt został całkowicie przystosowany do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami. Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich, a przejścia między pomieszczeniami są bezprogowe.

Komunikację między nową salą a budynkiem starej szkoły zapewnia nowo wybudowany łącznik. Wskutek inwestycji powierzchnia użytkowa szkoły zwiększyła się o 850 metrów kwadratowych. Z uwagi na zwiększone gabaryty szkoły, w ramach inwestycji wybudowano nową, utwardzoną drogę dojazdową dla straży pożarnej.

PIM

Podziel się: