Przebudowa ul. Mateckiego fot. PIM

Poznań: Ruszyła przebudowa ulicy Mateckiego

Kanalizacja sanitarna i deszczowa, wodociąg, chodniki i latarnie uliczne – wszystko to powstanie na ulicy Mateckiego dzięki remontowi, który właśnie się rozpoczął.

– Obecnie prace koncentrują się na budowie kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci wodociągowej oraz chodnika na pierwszym z przebudowywanych odcinków, w rejonie nieruchomości o numerach 24, 4a i 4b – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Dzięki podziałowi na etapy przez cały czas trwania robót zapewniony będzie dojazd do posesji i pobliskiego osiedla. Wraz z postępem robót wyłączane z użytku będą kolejne odcinki drogi w kierunku ul. Morasko, a w zamian udostępniane te, gdzie wykonano już prace.

Mieszkańcy ulicy będą mogli dojechać do swoich domów, ale pozostali kierowcy muszą korzystać z objazdów: do ul. Obornickiej przez ul. Marka z Aviano, Stróżyńskiego i Hulewiczów, a do ul. Morasko – Obornicką, Hulewiczów, Stróżyńskiego i Marka z Aviano. Innymi trasami na czas remontu kursują też autobusy miejskie linii nr 146, 832, 904 i 907.

PIM

3 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze