Międzynarodowe Targi Poznańskie Poznań fot. Sławek Wąchała
Wystąpienie najpopularniejszej w Polsce TikTokerki, warsztaty edukacyjne, prezentacje szkół, prelekcje wykładowców i dziennikarzy. To tylko część programu Targów Edukacyjnych w Poznaniu, które odbędą się 7 i 8 maja w wersji online.

– Zapraszamy do udziału w dwudniowym święcie edukacji – zachęca Dorota Kinal, Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, który jest współorganizatorem wydarzenia. – Przygotowaliśmy szereg atrakcji zarówno dla uczniów poszukujących odpowiedniej drogi zawodowej, jak i zaangażowanych w edukację swoich pociech rodziców oraz nauczycieli chcących rozwijać swoje kompetencje zawodowe. Wszystko to w przystępnej formie i dostępne podczas transmisji na żywo na portalu Facebook oraz na stronach internetowych wydarzenia.

Podczas targów będzie można posłuchać między innymi prelekcji „Edukacja w przestrzeni medialnej” Ewy Ewart, dziennikarki, reżyserki i producentki, laureatki wielu prestiżowych nagród. Piotr Kruk, poliglota i autor książki „Język obcy w 6 miesięcy” opowie o „Sile języków obcych w życiu przyszłych pokoleń”.

Swoje prelekcje przeprowadzą także Agnieszka Jankowiak-Maik, znana szerzej jako „Babka od histy” oraz Joanna Gadomska, SuperBelferka, Edukatorka Roku 2020, prowadząca blog „Biologia z blondynką”. Perspektywę nastolatków przedstawi natomiast Maria Jeleniewska, tegoroczna maturzystka, zwana królową polskiego TikToka. Jej profil obserwuje ponad 12 mln osób.

Warto też zwrócić uwagę na webinary dedykowane nauczycielom. ich różnorodność jest ogromna i każdy z pedagogów znajdzie tu coś dla siebie. Przykładem jest webinar „Cyberzagrożenia we współczesnym świecie”, który poprowadzi Urszula Wittchen, nauczycielka konsultantka w ODN w Poznaniu lub „Jak przygotować uczniów do świata, którego nie znamy – zawody przyszłości” autorstwa Sylwii Zimoch, konsultantki ds. doradztwa zawodowego w ODN w Kaliszu.

Organizatorzy wydarzenia zadbali również o ciekawą ofertę dla uczniów i rodziców. Dla nich przygotowano m.in. webinar „Aktywny rodzic = twórcze dziecko” prowadzony przez Lucynę Lenard-Woźniak, dyrektorkę MDK w Koninie. Będzie można też skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym i przyjrzeć się prezentacjom szkół ponadpodstawowych, szkół wyższych, Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Publicznych Bibliotek Pedagogicznych, Centrów Doskonalenia Nauczycieli, Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli, Centrów Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego oraz edukacji zagranicznej.

Ważna informacja dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w warsztatach i webinarach: trzeba się na nie wcześniej zarejestrować: http://uwagaedukacja.pl/zapisy

Targi Edukacyjne w Poznaniu online potrwają dwa dni: 7 maja od 13.00 do 17.00, a 8 maja od 10.00 do 14.00. Z imprezy bedzie prowadzona transmisja na żywo ze studia nagraniowego Grupy MTP, którą będzie można oglądać na Facebooku ( www.facebook.com/EdukacjaMTP) oraz stronach internetowych www.edukacja.mtp.pl i www.uwagaedukacja.pl.

MTP