Poznań: Rozpoczęła się zbiórka na mural z napisem „Konstytucja”

Czy na ścianie kamienicy u zbiegu Ratajczaka i 27 Grudnia powstanie mural z napisem „Konstytucja”? Właśnie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na ten cel. Potrzeba 6 tysięcy złotych.

Jak piszą inicjatorzy zbiórki, Renata Borusińska i Piotr Kunowski, wszystko zaczęło się od baneru z napisem „Konstytucja”, który 17 października 2018 roku zawisł na Arkadii na placu Wolności. Była to kontynuacja akcji Obywateli RP, którzy wywiesili baner z napisem Konstytucja na budynku Sądu Najwyższego w Warszawie. Takie banery pojawiły się w wielu miastach w Polsce, ale w Poznaniu baner przetrwał najdłużej.

Gospodarzami spotkania organizowanego przez Obywateli RP Poznań i Fundację Malta byli Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP i prezydent Jacek Jaśkowiak. Baner odsłaniał także nieodżałowany Andrzej Białas. Baner musiał zostać zdjęty, gdy na budynku Arkadii rozbłysnął neon Wolność.

Baner oczywiście można było powiesić gdzie indziej, jednak inicjatorzy akcji doszli do wniosku, że trzeba zapewnić „Konstytucji” w Poznaniu bardziej trwałą formę. I zdecydowali się na mural.

Miejsce jest już wybrane – to południowa ściana kamienicy u zbiegu ulic 27 Grudnia i Ratajczaka. Są już także wszystkie niezbędne pozwolenia na rozpoczęcie prac i doświadczony wykonawca, który także ma duży szacunek dla Konstytucji.

Brakuje tylko funduszy. Na realizacje projektu potrzeba 6 tysięcy złotych. Dlatego pomysłodawcy ogłosili zbiórkę na mural z napisem „Konstytucja” w Poznaniu na zrzutka.pl. Mają nadzieję, że uda im się zebrać pieniądze na tyle szybko, by mural pojawił się jeszcze tej jesieni.

Każdy może wesprzeć akcję na zrzutka.pl.

Mat.pras., el

Podziel się: