Poznań: Rok po wyborach samorządowych Onet ocenił prezydentów. Jaki stopień dostał Jacek Jaśkowiak?

Rok czasu to całkiem sporo na to, by pokazać, jak kandydat podchodzi do przedwyborczych obietnic. Dziennikarze Onetu postanowili wystawić oceny włodarzom niektórych miast, w tym także Jackowi Jaśkowiakowi z Poznania. Dostał czwórkę.

Czy to dużo czy mało? Wszyscy, którzy chodzili do szkoły wiedzą, że mocna czwórka nie jest zła. Ale czy tak jest w przypadku prezydenta nie pierwszego lepszego miasta, ale Poznania, stolicy Wielkopolski? I to w dodatku takiego, który rządzi już druga kadencję?

Dziennikarze Onetu wzięli pod uwagę kilka czynników – doświadczenie na stanowisku było jednym z nich, a także specyfika danego miasta miała tu znaczenie. Bo choć wiele problemów do rozwiązania jest takich samych, to jednak są i takie kłopoty, z jakimi niektóre z miast muszą mocniej zawalczyć – jak chociażby smog w Krakowie czy utarczki z władzą centralną w Warszawie.

Jacek Jaśkowiak dostał czwórkę ze względu na swoje zaangażowanie w wojnę polsko-polską, które dla wielu mieszkańców Poznania jest nużące i zbędne. Dlatego do prezydenckiego dzienniczka tym razem nie wpadła piątka. Ale oceniający docenili jego konsekwencję w działaniu, kontynuacje rozpoczętych prac, zwłaszcza tych, których chcą mieszkańcy: inwestycji w komunikację miejską, odnawiania ulic w centrum oraz dalszą rewitalizację terenów nad Wartą.

Mimo że czwórka to całkiem niezły stopień – jest jednak kilku prezydentów, którzy zostali ocenieni lepiej. To Marcin Krupa, prezydent Katowic: 4+, Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna: 4+, Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli: 4+, Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy: 5-, Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia: 4+ oraz Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy: 4+.

Onet.pl, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze