Poznań: Rok po wyborach samorządowych Onet ocenił prezydentów. Jaki stopień dostał Jacek Jaśkowiak?

Podziel się!

Rok czasu to całkiem sporo na to, by pokazać, jak kandydat podchodzi do przedwyborczych obietnic. Dziennikarze Onetu postanowili wystawić oceny włodarzom niektórych miast, w tym także Jackowi Jaśkowiakowi z Poznania. Dostał czwórkę.

Czy to dużo czy mało? Wszyscy, którzy chodzili do szkoły wiedzą, że mocna czwórka nie jest zła. Ale czy tak jest w przypadku prezydenta nie pierwszego lepszego miasta, ale Poznania, stolicy Wielkopolski? I to w dodatku takiego, który rządzi już druga kadencję?

Dziennikarze Onetu wzięli pod uwagę kilka czynników – doświadczenie na stanowisku było jednym z nich, a także specyfika danego miasta miała tu znaczenie. Bo choć wiele problemów do rozwiązania jest takich samych, to jednak są i takie kłopoty, z jakimi niektóre z miast muszą mocniej zawalczyć – jak chociażby smog w Krakowie czy utarczki z władzą centralną w Warszawie.

Jacek Jaśkowiak dostał czwórkę ze względu na swoje zaangażowanie w wojnę polsko-polską, które dla wielu mieszkańców Poznania jest nużące i zbędne. Dlatego do prezydenckiego dzienniczka tym razem nie wpadła piątka. Ale oceniający docenili jego konsekwencję w działaniu, kontynuacje rozpoczętych prac, zwłaszcza tych, których chcą mieszkańcy: inwestycji w komunikację miejską, odnawiania ulic w centrum oraz dalszą rewitalizację terenów nad Wartą.

Reklama

Mimo że czwórka to całkiem niezły stopień – jest jednak kilku prezydentów, którzy zostali ocenieni lepiej. To Marcin Krupa, prezydent Katowic: 4+, Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna: 4+, Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli: 4+, Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy: 5-, Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia: 4+ oraz Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy: 4+.

Onet.pl, el


Podziel się!

10
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Jaroslaw Sassek
Gość
Jaroslaw Sassek

Być gorszym od Trzaskowskiego to naprawdę wielki wyczyn tylko pogratulować😂

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

On nic poza pijarem i interesami z deweloperami nie robi

Romuald Hylla
Gość
Romuald Hylla

+4 dla Rafała Trzaskowskiego – gówno prawda 👎

Mariola Żeberska
Gość
Mariola Żeberska

Romuald Hylla niewybredne słownictwo

Romuald Hylla
Gość
Romuald Hylla

Mariola Żeberska „masy kałowe” ale to dopiero brzmi obrzydliwie

Lukka Pok Priv
Gość
Lukka Pok Priv

Brak pracownikow?

Lukka Pok Priv
Gość
Lukka Pok Priv

Samemu trzeba po sobie posprzatac…..

Adam Bimbas
Gość
Adam Bimbas

chyba 4/10 a nie szkolna 4 – niestety oprócz zaangażowania w walkę z pisem, to lista obietnic z obu wyborów nietknięta, no może lekko nadgryziona

Dość propagandy
Gość
Dość propagandy

Brawo Onet brawo tenpoznan piękna kampania

Lukka Pok Priv
Gość
Lukka Pok Priv

Czytalam jego ksiozke skorwiel itp.4to za duzo .Zapatrzony w siebie ,nie widziall ze rewolucja de fatto zostala przeprowadzona. NA PEWNO MUCHOMOR SROMOTNIK