policja fot. Sławek Wąchała

Poznań: Rodzina zmarłego nastolatka z Kasztanowej oskarża policję. “Powiedzieli “wyp…laj”

Rodzina 18-latka, który zmarł w komisariacie, ma zastrzeżenia co do sposobu działania funkcjonariuszy. Uważają, że byli zbyt brutalni. Prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Przypomnijmy: 19 lutego policja została wezwana na ulicę Kasztanową do awantury domowej. 18-letni Tomek demolował mieszkanie i bił matkę, przy czym zdarzyło mu się to nie pierwszy raz. Policję wezwała matka.

Policjanci obezwładnili i zatrzymali chłopaka, po czym zawieźli go na komisariat. Tam, podczas wypełniania dokumentacji, osunął się na podłogę i mimo reanimacji zmarł.

Jak informuje “Głos Wielkopolski”, rodzina zmarłego ma zastrzeżenia co do sposobu działania funkcjonariuszy. Uważa, że byli zbyt brutalni. Matka chłopaka twierdzi, że zbyt mocno go przyciskali do ziemi i chcieli razić paralizatorem, ale powiedziała im, że chłopak ma słabe serce. A gdy poprosiła policjantów, żeby się uspokoili, to mieli jej odpowiedzieć “Wyp…laj! Wezwałaś policję, to teraz się zachowuj. Jak się wzywa policję, to jest to świętość”. szwagierka zmarłego napisała na swoim profilu na FB, że rodzina podejrzewa użycie paralizatora, czego słabe serce chłopaka nie wytrzymało.

Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, zapewnił, że policjanci z pewnością nie byli agresywni, agresywny był nastolatek. Musieli więc użyć siły, by go obezwładnić, zwłaszcza że podejrzewali go o wzięcie jakiejś substancji psychoaktywnej, bo takie przypuszczenie przekazała im matka.

W sprawie śmierci 18-latka prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. teraz prokuratorzy czekają na wynik sekcji zwłok, który da odpowiedź na pytanie, jaka była przyczyna śmierci Tomka. Zostaną też przesłuchani krewni zmarłego. Wtedy zostanie podjęta decyzja o dalszych działaniach.

el

14
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Mirka
Gość
Mirka

Jak matka taka mądra to po cholerę wzywa policję . Mogła sama syna uspokoić . Nie mogła sobie poradzić a policjanci musieli go obezwladnic .

Jacek
Gość
Jacek

Broń małokalibrowa zamiast paralizatorów! Strzał w noge z kalibru 0.22 jest bezpieczniejszy niz uzycie paralizatora który nigdy nie wiadomo kiedy zabije…

Jolanta Włodarczak
Gość
Jolanta Włodarczak

Niewiniątko….

Piotr Sobkowiak
Gość
Piotr Sobkowiak

Jak byl agresywny przy inrerwencji (a ponoc jeden radiowoz nie dal rady i trzeba bylo sciagac posilki) to nie ma sie co dziwic reakcji policji. W stanach to by dostal kulke za takie cos.

Grazyna Zwierzchowska
Gość
Grazyna Zwierzchowska

To po co matka wywala policję szuka naiwnych chcą pieniędzy. Co to ludzie nie wymysla nie znam nie mnie osądzać jego zachowanie ale z tego co czytałam to nie mam skrupułów nie żałuję go to kawał h…..i dania jakie to dziecko co bije matkę

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

Policjant nigdy nie powinien bić ! Są inne sposoby ,aby unieruchomić. A może to był chory psychicznie chłopak. ? To wszystkich chorych mamy zatłuc na śmierć…. sama na władne oczy teżwidziałam jak policja biła leżącego już , krwawiącego ,młodego złodzieja…stanęłam w jego obronie , to zawieźli go na komisariat i tak pobili ,że nos mu złamali…… nie tędy droga ……policjan jest na to uczony , że ma wiedzieç jak obezwładnić.

Zygmunt Białka
Gość
Zygmunt Białka

Jaaaasne, bo policjant jest zły i nic nie potrafi. Odszkodowanie biednej rodzinie się należy, bo przecież, bo to nie mogła być smierć naturalna. No może brał, no może skopał matkę i to niejeden raz, ale przecież, to młody człowiek i mógł jeszcze żyć i dalej kopać i brać dopalacze a psim obowiązkiem policjantów jest obronić tego chłopaka przed agresywną rodziną i agresywnym społeczeństwem i agresywnymi formami obezwładnienia, przecież mogli go jakoś przekupić.

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

Zygmunt Białka. Też policjant ? No to się nie dziwię. Po co idziecie do policji jeśli macie takie zdanie jak tu przedstawiłeś. To jest skandal , aby tak rozumować. To , że ktoś jest agresywny, może różne stany psychiczne sugerować. Ale takich ludzi albo wsadza się do więzienia, albo leczy ! ! ! W Polsce nie ma kary śmierci ! I to wymierzanej przez policjanta. CZY TO MILICJA PRL ? ? ? ? To za czasów milicji w komisariatach zatłukło się na śmierć wielu ludzi. Czyż jeszcze w tych czasach żyjemy. Niech mi pan tu głupot nie opowiada. Do policji idzie też dużo ludzi o nieodpowiedniej / że się tak wyrażę/ psychice. Za długo żyję na tym świecie, żebym tego na własne oczy nie widziała. Pozdrawiam.

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

Jeszcze tylko dodam , że w Poznaniu coś za dużo tych popsutych monitoringów w miejscach, gdzie giną ludzie ! ! !

Zygmunt Białka
Gość
Zygmunt Białka

Grażyna Kowalska Proszę poczytać, co oznacza sarkazm 😀

Zygmunt Białka
Gość
Zygmunt Białka

Grażyna Kowalska No coś takiego, to niedopuszczale, ale w Nowym Jorku jest jeszcze gorzej

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

Zygmunt Białka A co mnie obchodzi Nowy Jork ? Tu jest Polska ! I nasze prawp, nasze przepisy… i chciałabym też móc powiedzieć : nasza polska przyzwoitość. Ale niestety nie mogę w tym przypadku .

Iza Wand
Gość
Iza Wand

Młodemu mogło po prostu serce odmówić posłuszeństwa. Nie wiadomo co wziął.

Jorgus
Gość
Jorgus

Widac policjanci aktywnie dzialaja na forum. Znacznie sprawniej niz po smierci Stachowiaka.