Poznań: Radni uchwalili powiększenie Strefy Płatnego Parkowania

Śródka fot. Sławek Wąchała
Kierowcy będą musieli zapłacić za parkowanie swojego auta na Ostrowie Tumskim, Śródce i Zagórzu. Tak zadecydowali dziś poznańscy radni. Strefa na tych osiedlach zacznie obowiązywać od 2 listopada.

Już wkrótce na ulicach rozpocznie się montaż parkomatów – trafią tam stare parkomaty z Łazarza i okolic targów. Niestety, mają tę wadę, że nie można w nich płacić ani kartą, ani Blikiem. Kierowcy będą więc zmuszeni do posiadania gotówki. Parkowanie w tym rejonie będzie za to tańsze niż w centrum miasta: za pierwszą godzinę zapłacimy 3,50 zł, a za drugą – 4,20, a za trzecią 4,90

Na ulicach trzech osiedli pojawi się nowe oznakowanie, a przy okazji także zostaną uporządkowane zasady parkowania, by kierowcy nie parkowali na przejściach dla pieszych lub skrzyżowaniach, co teraz zdarza się nagminnie.

Mieszkańcy nowej strefy dostaną e-identyfikatory, więc – tak jak wszyscy stali mieszkańcy centrum – będą płacić za parkowanie znacznie mniej.

Wprowadzenie strefy w tych osiedlach postulowali sami mieszkańcy poprzez swoich osiedlowych radnych. Ostrów Tumski, Zagórze i Śródka mieszczą się na tyle blisko centrum, by kierowcy chętnie zostawiali tam samochody na cały dzień jadąc do centrum miejską komunikacją lub nawet idąc na piechotę. Zaparkowane samochody mocno utrudniają życie mieszkańcom, dlatego postulowali o wprowadzenie strefy.

Strefa Płatnego Parkowania będzie obowiązywać od godziny 8.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: