Poznań: Punkt nad Maltą 1 maja zaczyna szczepić!

punkt szczepień, Malta, wojewoda Michał Zieliński fot. prt scr
Od 1 do 3 maja w specjalnym punkcie na ul. Wiankowej będzie można zaszczepić się przeciwko covid-19 w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę”. – Wystarczy być z odpowiedniej grupy wiekowej i przyjść – zachęcał wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Akcja „Zaszczep się w majówkę” jest organizowana na terenie całego kraju, w 16. mobilnych punktach takich jak ten, który stanął nad Maltą. Chętni będą szczepieni jednodawkowym preparatem firmy Johnson and Johnson.

– Malta kojarzona ze sportem i rekreacją, gdzie poznaniacy spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu – mówił wojewoda. – Teraz spacer będzie okazją do tego, żeby się zaszczepić.

Punkt będzie działał od 1 do 3 maja w godzinach od 10.00 do 18.00. Będzie obsługiwany przez zespoły szczepienne ze szpitala im. F. Raszei, które zajmą się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami. Przy okazji wojewoda podziękował im za pomoc i profesjonalizm. Przypomniał też zasady szczepień: mogą się tu zgłosić osoby z grupy wiekowej uprawnionej do rejestracji i posiadające już e-skierowanie, bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę.
– Wystarczy być z odpowiedniej grupy wiekowej, mieć e-skierowanie i przyjść – podsumował wojewoda. – Zaświadczenie o wykonaniu szczepienia zostanie od razu przekazane na Internetowe Konto Pacjenta, żeby szczepienia odbywały się jak najszybciej.

Oprócz kontenera i mobilnego punktu szczepień zostaną ustawione namioty, żeby pacjent mógł 15 minut poczekać, czy nie wystąpi reakcja po szczepieniu.

– To pilotażowy punkt mobilny – podkreślił wojewoda. – Jeśli akcja będzie się cieszyć powodzeniem, będzie kontynuowana. Jest więc szansa, że punkt trafi do innych miast i powiatów Wielkopolski, szczególnie tam, gdzie zainteresowanie szczepieniami jest na niskim poziomie.

Podziel się: