Poznań: Dodatkowy punkt szczepień w majowy weekend nad Maltą

mobilny punkt szczepień nad Maltą fot. WUW
2500 dawek szczepionki Johnson & Johnson trafi przed majowym weekendem do Wielkopolski. Dzięki temu nad Maltą zostanie uruchomiony dodatkowy punkt szczepień, w którym będzie się można zaszczepić bez rejestracji.

Kto może się tam zgłosić? Osoby z grupy wiekowej uprawnionej do rejestracji i posiadające już e-skierowanie. One w dniach od 1 do 3 maja będą mogły zaszczepić się bez zapisów jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson.
– Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – informuje Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody. – Bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

Kadra medyczna to zespoły ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei wspomagani przez żołnierzy WOT. Będą czekać w godzinach od 10.00 do 19.00 przy ulicy Wiankowej. 1 i 2 maja będą się mogły zaszczepić osoby w wieku 36 lat i starsze, natomiast 3 maja – osoby w wieku 34 lat i starsze. na szczepienie mogą się też zgłosić osoby w wieku 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Do skorzystania z mobilnych punktów szczepień zachęcał dziś premier Mateusz Morawiecki.
– Dzisiaj mamy coraz więcej szczepionek – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej. – Akcja „Zaszczep się w majówkę!”, z którą ruszamy właśnie dzisiaj, jest po to, aby szczepienia promować, ale też od strony praktycznej pokazywać, że docieramy w różne zakątki Polski z naszymi punktami szczepień.

Premier przypomniał też, że im więcej zaszczepionych osób, tym szybciej będzie można łagodzić obostrzenia obowiązujące ze względu na pandemię koronawirusa. Szczepienia przeciw COVID-19 są nadzieją na szybszy powrót do normalności.

W Wielkopolsce zostało wykonanych już 931 275 szczepień (stan na 28.04.2021 godz. 10.30). W skali całego kraju to już łącznie 10 740 169 (stan na 28.04.2021 godz. 10.30).

WUW

Podziel się: