punkt drive thru fot. DWOT

Poznań: Punkt poboru prób na obecność koronawirusa przez tydzień przy stadionie Lecha

Dzięki współpracy terytorialsów i personelu szpitala im. Franciszka Raszei punkt przy Bułgarskiej będzie działał do odwołania. Kierowcy i pasażerowie mogą zbadać się metodą „drive-thru” (bez wysiadania z auta). Punkt będzie działać w godzinach 9-17.

Mobilne laboratorium pobierające wymazy na obecność koronawirusa zostało uruchomione na wniosek wojewody wielkopolskiego na parkingu przed stadionem. Próbki pobierać będą odpowiednio przygotowani do tego typu zadań żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu, który wchodzi w skład 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na punkcie ewidencyjnym spotkać można personel poznańskiego szpitala im. F. Raszei dzięki współpracy z Urzędem Miasta Poznania.

Na badanie trzeba zarezerwować sobie około 10 minut. Na placu wymazowym wyznaczone są cztery strefy: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, oraz odkażania. Pobrane próbki przekazywane są do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym. Wynik można sprawdzić za pomocą IKP (Internetowe Konto Pacjenta) lub poprzez POZ.

Wymazy pobierane są od osób, które posiadają skierowanie od lekarza rodzinnego lub z sanepidu. Rejestracji można dokonać poprzez szpital im. Franciszka Raszei, pod nr: 61 22 45 435.

WBOT, el

1 1 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze