Poznań: Przy Matejki będzie nowe osiedle

koncepcja osiedla przy Matejki fot. UMP
Na liczącej ponad 5,5 ha działce w centrum miasta już wkrótce będą mogły powstać nowe mieszkania i biurowce. Międzynarodowe Targi Poznańskie sprzedały teren pomiędzy ulicami Matejki, Grunwaldzką i Ułańską.

Przetarg odbył się we wtorek, 15 września. Tagi ustaliły cenę wywoławczą na 114 mln zł, a zwycięzca przetargu – BPI Real Estate Poland z siedzibą w Warszawie – zaoferował pół miliona zł więcej.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, jaki we wrześniu 2019 roku przyjęli poznańscy radni, na terenie sprzedanej przez MTP działki mogą powstać budynki mieszkalne, liczące maksymalnie pięć kondygnacji. Dopuszczalna jest też nieco niższa zabudowa usługowa. Tylko w wyznaczonych strefach możliwe są wyższe budynki, ale i one mogą mieć najwyżej do 7 kondygnacji. Od strony ulicy Grunwaldzkiej mógłby też powstać hotel. W planie wyznaczono też drogi oraz ciągi pieszo-rowerowe.

Koncepcję zabudowy tego terenu przygotowała na zlecenie Międzynarodowych Targów Poznańskich pracownia CDF Architekci i nabywca dostanie ją, by nie miał wątpliwości, co może, a co nie powstać na tym terenie.

BPI Real Estate to deweloper działający na rynku nieruchomości w Belgii, w Luksemburgu i w Polsce. W Poznaniu odpowiedzialny jest za osiedle Vilda Park – inwestycję mieszkaniową nad Wartą, przy Drodze Dębińskiej.

UMP, el

Podziel się: