św. Wawrzyńca, fot. PIM

Poznań: Przetarg na budowę ul. św. Wawrzyńca ogłoszony!

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa ul. św. Wawrzyńca na odcinku od skrzyżowania z Niestachowską i Żeromskiego do skrzyżowania z Kościelną. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, który wyłoni wykonawcę prac budowlanych.

– To bardzo ważne przedsięwzięcie – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Powstanie nowej części ul. Św. Wawrzyńca, pomiędzy ul. Kościelną a Żeromskiego, odciąży część śródmiejskiego odcinka ul. Dąbrowskiego, pozwoli stworzyć wygodny dojazd dla mieszkańców ulicy, zwiększy bezpieczeństwo pieszych, a kierowcom zagwarantuje lepszy wyjazd z Jeżyc. Inwestycja zapewni również obsługę osiedli powstających w okolicy, na tzw. obszarze Jeżyce Północ.

Nowy, około kilometrowy odcinek drogi, będzie przedłużeniem istniejącej ul. św. Wawrzyńca. Wybudowany zostanie wzdłuż nasypu kolejowego jako jednojezdniowa droga, na której kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

– Inwestycja obejmuje budowę nowej jezdni wraz z rozbudową skrzyżowań, chodników, ścieżek rowerowych, przystanków autobusowych i zjazdów do posesji – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Na te wszystkie prace wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał rok od dnia podpisania umowy.

Istniejący układ komunikacyjny zostanie dostosowany do nowej drogi, dlatego zakres inwestycji obejmuje też prace na skrzyżowaniach ul. św. Wawrzyńca z ul. Niestachowską i ul. Żeromskiego oraz z ul. Kościelną, gdzie zmodernizowana zostanie m.in. sygnalizacja świetlna. Na całej długości nowego odcinka drogi pojawi się oświetlenie uliczne.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie odpowiadał również za budowę kanalizacji deszczowej wraz z przebudową kolektora i kanałów ogólnospławnych w rejonie inwestycji (w ramach zadania powierzonego przez spółkę Aquanet).

Termin składania i otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym został wyznaczony na 16 września 2020 r. Szczegóły przetargu znajdują się na stronie PIM.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze