Poznań: Przedszkole dla zwierząt w Nowym Zoo

przedszkole w Nowym Zoo fot. PIM
Mury już stoją, teraz powstaje dach – w miejscu starej motylarni w Nowym Zoo trwa budowa przedszkola dla zwierząt. To miejsce dla maluchów osieroconych lub odrzuconych przez matkę.

Przedszkole ma stworzyć bezpieczne warunki do opieki nad maluchami urodzonymi w zoo, której nie zapewniają im rodzice: karmienia, przeprowadzania zabiegów weterynaryjnych, rekonwalescencji i rehabilitacji. Budynek zostanie podzielony na boksy, dzięki którym ssaki drapieżne, zwierzęta kopytne i ptaki będą przebywać oddzielnie. W przedszkolu będzie także ambulatorium i specjalne pomieszczenie do karmienia, a zwiedzający będą mogli oglądać niektóre z zabiegów przy maluchach, jak na przykład karmienie, przez szybę.

– Stary budynek motylarni został rozebrany – mówi Magdalena Ras, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Na jego miejscu powstały już płyta fundamentowa nowego obiektu, instalacja podposadzkowa oraz ściany przedszkola. Trwa budowa dachu.

Nowy obiekt będzie miał również zaplecze socjalne dla pracowników, zaplecze higieniczno-sanitarne oraz magazyn. Wykonawca wybuduje również chodnik i drogi wewnętrzne ułatwiające dostęp do przedszkola, ogrodzone wybiegi dla zwierząt i nowe zbiorniki bezodpływowe oraz wyremontuje przyłącze wodociągowe i elektroenergetyczne.

PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane: