“Poznań przeciw przemocy”. Poznaniacy solidaryzowali się z osobami LGBT

Manifestacja potępiająca przemoc i solidaryzująca się z osobami LGBT miała być odpowiedzią na wydarzenia do jakich doszło podczas Marszu Równości w Białymstoku.

Warto dodać, że pierwszego Marszu Równości w historii Białegostoku. Na pomysł jego organizacji negatywnie zareagowały środowiska kibicowskie i narodowe, które kilka razy zakłócały przebieg samego marszu. W ruch poszły kamienie i butelki, a policja była zmuszona użyć gazu pieprzowego.

W odpowiedzi na wydarzenia z Białegostoku kilka organizacji lewicowych zdecydowało się zorganizować w Poznaniu manifestację przeciwko przemocy. – Celem (manifestacji – red.) jest wyrażenie sprzeciwu wobec brutalnego ataku chuliganów w Białymstoku na pokojowy Marsz Równości – tłumaczył Grzegorz Borys, jeden z organizatorów. – Przedstawiciele środowisk skrajnie prawicowych rzucali w uczestników marszu butelkami z moczem, petardami, brukiem, narażając ich zdrowie i życie, a po rozwiązaniu marszu “polowali” na ludzi wracających do domów. Uważamy, że jest to bardzo niebezpieczna eskalacja atmosfery nagonki na osoby LGBT+, która w przyszłości może doprowadzić do jeszcze poważniejszych i bardziej niebezpiecznych incydentów. Potępiamy takie działania jak komunikat Parafii Świętej Jadwigi Królowej w Białymstoku, która pochwaliła agresywne kontrdemonstracje.

Podczas manifestacji na placu Wolności poznaniacy mieli okazję wyrazić solidarność z osobami LGBT. Pojawiły się hasła motywujące do dalszej walki, przemówienia i prywatne historie osób, które walczą z dyskryminacją od wielu lat.

W pewnym momencie doszło też do zabawnej sytuacji. Po jednym z wystąpień i opowieści o trudności z organizacją tegorocznego Marszu Równości w Gnieźnie (również odbył się tam pierwszy raz, prezydent miasta z Platformy Obywatelskiej nie chciał się na to zgodzić), na scenę wyszedł Rafał Grupiński, poseł PO, który zaczął tłumaczyć swojego partyjnego kolegę…

Sama manifestacja odbyła się bez zakłóceń. W tym samym czasie w innych miastach Polski odbywają się podobne wydarzenia.

fot. Karolina Adamska

12
Dodaj komentarz

avatar
Małgorzata Jasińska
Małgorzata Jasińska

Też byłam.??️‍??

Elwira Strojna
Elwira Strojna

Bylam

tomir
tomir

wolę normalnych gejów niz maksistowskie lgbt

Romuald Hylla
Romuald Hylla

Zabawni i jacy śmieszni ?

konfederat Poznań
konfederat Poznań

Dewianci i popierający ich inni wykolejeńcy. Macie być z czego dumni zindoktrynowani przez marksizm kulturowy gamonie.