Poznań: Protest przeciwko homofobii przed komendą policji. „Mamy dość!”

fot. Karolina Adamska
Poznańska demonstracja jest reakcją na wczorajsze zamieszki na Krakowskim przedmieściu w Warszawie. „Mamy dość homofobii, transfobii i queerfobii w Polsce. Mamy dość władzy nakręcającej spiralę nienawiści” – apelują jej organizatorzy.

Marcin Staniewski, społecznik i jeden z organizatorów akcji, w zaproszeniu na demonstrację napisał: „Patrzmy tej władzy na ręce. Wspólnie i spotkajmy się, by okazać wsparcie represjonowanym aktywistkom i okazać swój sprzeciw wobec działań władzy.

Mamy dość homofobii, transfobii i queerfobii w Polsce. Mamy dość władzy nakręcającej spiralę nienawiści. Mamy dość przyzwolenia na głoszenie krzywdzących kwestii w przestrzeni publicznej i haniebnych wypowiedzi polityków.

Nie ma naszej zgody na traktowanie ich jak groźnych przestępców, na aresztowania, na represje i pokazywanie siły aparatu władzy. Nie będziemy stali bezczynnie, gdy dzieje się niesprawiedliwość. To nie pomniki są znieważane. To osoby LGBT+ wciąż w Polsce nie mogą się czuć bezpiecznie. I my mówimy: nigdy nie będziesz szła sama!”.

Demonstracja zaczyna się dziś o godzinie 18.00 przed Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu (ul. Kochanowskiego 2A).

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: