Poznań: Protest przeciwko homofobii przed komendą policji. “Mamy dość!”

Poznańska demonstracja jest reakcją na wczorajsze zamieszki na Krakowskim przedmieściu w Warszawie. “Mamy dość homofobii, transfobii i queerfobii w Polsce. Mamy dość władzy nakręcającej spiralę nienawiści” – apelują jej organizatorzy.

Marcin Staniewski, społecznik i jeden z organizatorów akcji, w zaproszeniu na demonstrację napisał: “Patrzmy tej władzy na ręce. Wspólnie i spotkajmy się, by okazać wsparcie represjonowanym aktywistkom i okazać swój sprzeciw wobec działań władzy.

Mamy dość homofobii, transfobii i queerfobii w Polsce. Mamy dość władzy nakręcającej spiralę nienawiści. Mamy dość przyzwolenia na głoszenie krzywdzących kwestii w przestrzeni publicznej i haniebnych wypowiedzi polityków.

Nie ma naszej zgody na traktowanie ich jak groźnych przestępców, na aresztowania, na represje i pokazywanie siły aparatu władzy. Nie będziemy stali bezczynnie, gdy dzieje się niesprawiedliwość. To nie pomniki są znieważane. To osoby LGBT+ wciąż w Polsce nie mogą się czuć bezpiecznie. I my mówimy: nigdy nie będziesz szła sama!”.

Demonstracja zaczyna się dziś o godzinie 18.00 przed Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu (ul. Kochanowskiego 2A).

el

3
Dodaj komentarz

avatar
Byk Ferdek
Byk Ferdek

Prostymi słowami DOŚĆ PISU

Egzorcyta
Egzorcyta

Mylą się w swoich opiniach ci przedstawiciele środowisk – aktywiści, którzy twierdzą, że są poszkodowani, nękani, gdy są ścigani przez prawo i legalnie działające służby, powołane do przywracania porządku publicznego – za stosowanie przez nich naruszeń prawa, w tym wymuszeń, agresji, pogardy dla środowisk chrześcijańskich. Aktywiści sami nakręcają nie tyle homofobię, ile niechęć do siebie samych. Są drogi legalnego działania na rzecz jakichkolwiek mniejszości. Konstytucja nikogo nie wyklucza, mniejszości mają swoje prawa. Jeśli pragną więcej – niech zadbają o to, by to osiągnąć, a nie by wymuszać i antagonizować, eskalować napięcia, bezsensownie wytaczać armaty… po to by w końcu ujrzeć pobojowisko, o którym można by rzec: Góra urodziła mysz.