Poznań: Premiera rocznicowego herbu Lecha

Lech Poznań trening fot. P. Szyszka Lech Poznań
Lech Poznań w sezonie 2021/22 będzie świętował setne urodziny. Obchody rozpoczynają się od zaprezentowania specjalnej identyfikacji rocznicowej, czyli herbu na stulecie.

„Na Dębcu się zaczęło i historia nadal trwa…” – blisko sto lat temu został zarejestrowany klub Lutnia Dębiec, który był protoplastą dzisiejszego Kolejorza. Formalności dokonały się 19 marca 1922 roku i tę datę klub traktuje jako formalny początek działalności, choć nie ma żadnych wątpliwości, że już znacznie wcześniej założyciele spotykali się na boisku i rozgrywali mecze. Za kilka miesięcy rozpocznie się zatem rok obchodów stulecia Lecha Poznań.

– W pierwszym półroczu 2022 roku skumuluje się zdecydowana większość aktywności rocznicowych. Tak jak zwykle na początku lipca otwiera się okienko transferowe, co jest wyraźnym sygnałem do rozpoczęcia nowych rozgrywek, tak my również wkraczamy w sezon świętowania urodzin klubu. Już teraz zaczynamy odsłaniać karty – mówi Wojciech Terpiłowski, szef działu marketingu wizerunkowego Kolejorza. – Na początek – prezentujemy specjalną identyfikację rocznicową, czyli rocznicowy herb oraz okolicznościowe rocznicowe znaki graficzne. – Od teraz będą nam towarzyszyć przede wszystkim na wszystkich naszych kontach w mediach społecznościowych, widoczne będą także podczas transmisji z naszych meczów i przy wszystkich innych publikacjach.

Autorem jest Jakub Malicki, który projektował również herb na 90. urodziny klubu.
– Na początku wyrysowałem logotyp Kolejorz, w którym zawarłem liczbę 100 – tłumaczy Malicki. – Zwięzłe liternictwo o mocnym charakterze zestawiłem z eleganckim logotypem, który został umieszczony również w kompozycji z tarczą herbową. Wpleciony w napis symbol nieskończoności nawiązuje do nieśmiertelność klubu, który kilkakrotnie w przeszłości był poddawany transformacjom, lecz od przeszło 64 lat nie zatracił swoich wyróżników: nazwy i niebiesko-białych barw.

Do końca roku klub obiecuje odsłanianie kolejnych szczegółów aktywności rocznicowych. Zamierza je podsumować na przełomie roku 2021 i 2022 i wtedy przedstawi szczegółową listę obchodów z konkretnymi datami. Dotyczyć one będą nie tylko wydarzeń ze stadionem przy Bułgarskiej, ale także innymi miejscami w Poznaniu.

Lech Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: