PIM parking 1

Poznań: Prace na budowie parkingu Park&Ride przy ul. św. Michała minęły półmetek

Parking Park&Ride przy Św. Michała będzie miał 100 miejsc postojowych, w tym 4 dla osób z niepełnosprawnościami, i infrastrukturą nie tylko dla właścicieli samochodów, ale też pieszych i rowerzystów.

Pierwszy taki parking powstał przy PST Szymanowskiego na Piątkowie. Ten powstający przy ul. św. Michała będzie jednym z trzech nowych tego typu parkingów, które – przy dofinansowaniu unijnym w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 – mają w Poznaniu powstać do jesieni. Ich budowa jest realizacją polityki Miasta, mającej poprawić komunikację w Poznaniu i zachęcać mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego. Wybudowanie trzech zintegrowanych węzłów przesiadkowych, które będą łączyły transport kolejowy, autobusowy, tramwajowy, samochodowy, motocyklowy, rowerowy i pieszy, umożliwi dogodną zmianę środka transportu.

Parkingi przy ul. św. Michała, ul. Biskupińskiej oraz przy rondzie Starołęka powstają w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca prace projektowe prowadzi od maja ubiegłego roku. Najszybciej powstał projekt dla lokalizacji przy ul. św. Michała, a już w kwietniu planowane jest przekazanie placu budowy pod budowę kolejnego parkingu – przy ul. Biskupińskiej.

W ramach inwestycji przy ul. św. Michała powstają nowe nawierzchnie przeznaczone dla ruchu samochodów osobowych oraz pieszych, elementy małej architektury, przebudowywane są istniejące do tej pory zjazdy z ul. św. Michała i Świętojańskiej, a także kanalizacja deszczowa i oświetlenie.

Ogrodzony parking zostanie skomunikowany z ruchem pieszych i rowerzystów. Prowadząca do niego ścieżka rowerowa będzie uzupełnieniem projektowanego traktu dla jednośladów, biegnącego wzdłuż ul. Warszawskiej. W ramach inwestycji przewidziany jest montaż stojaków rowerowych dla 30 rowerów wraz z wiatami oraz zestawem naprawczym. Powstanie również infrastruktura informacyjna i teletechniczna – m.in. tablice informacyjne oraz biletomat. Ponadto parking zostanie wyposażony w automatyczny sanitariat.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze