A. Sołtysiak-Łuczak fot. ROJ

Poznań: Poznańska/Kochanowskiego pod kontrolą Rady Osiedla Jeżyce

Przekraczanie prędkości, wyprzedzanie na pasach i kilka innych wykroczeń zaobserwowali osiedlowi radni z Jeżyc na skrzyżowaniu Poznańskiej i Kochanowskiego. Wspólnie z policją kilkakrotnie w ostatnim tygodniu sprawdzali sytuację w tym rejonie.

A rejon jest wyjątkowo trudny: gęsta zabudowa, szkoła w pobliżu – i wielu kierowców, którzy robią sobie z wąskich jeżyckich ulic tor wyścigowy. Okoliczni mieszkańcy już wielokrotnie zwracali się i do ZDM, i do policji, i do radnych z prośbą o zwrócenie uwagi na to, się dzieje w tym rejonie – i o podjęcie działań poprawiającym bezpieczeństwo.

Rada Osiedla Jeżyce w odpowiedzi na prośby mieszkańców postanowiła sprawdzić, jak sytuacja wygląda na bieżąco. I niestety nie jest dobrze. na ulicach obowiązuje ograniczenie do 40 km na godzinę, ale nikt się tym nie przejmuje.
– Razem z policją weryfikowaliśmy zachowania na drodze – raportuje Aleksandra Sołtysiak-Łuczak, przewodnicząca .rady. – Mimo obecności mundurowych kierowcy popełniali liczne wykroczenia – wymuszali pierwszeństwo i wyprzedzali na pasach.

Drugim skrzyżowaniem, na którym sytuacja wygląda podobnie, jest Strzałkowskiego/Mylna. Tam także kierowcy notorycznie przekraczają prędkość. A tuż obok, przy Norwida, znajduje się szkoła. Jej uczniowie przechodzą przez wszystkie te ulice w drodze do szkoły i wracając z niej. Ich rodzice już wielokrotnie prosili o zamontowanie spowalniaczy ruchu na ulicach czy zwiększenie liczby patroli policji – chociaż to ostatnie, jak widać na przykładzie akcji jeżyckich radnych – nie jest zbyt skuteczną metodą na przekraczających dozwoloną prędkość.

– Będziemy działać dalej! – obiecuje Aleksandra Sołtysiak-Łuczak. – Naszym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na tej ulicy.

el, fot. ROJ

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze