Poznań: Powstała specjalna strona dla Ukraińców mieszkających w stolicy Wielkopolski

Stare Miasto Poznań fot. Sławek Wąchała

Ukraińskojęzyczni mieszkańcy i turyści mają swoją specjalną stronę na miejskim portalu Poznania. Znajdą tam informacje związane z funkcjonowaniem urzędu miasta i wiadomości o ciekawych wydarzeniach w Poznaniu.

Wortal jest dostępny pod adresem www.poznan.pl/ua, a powstał dlatego, że Poznań jest jednym z 6 polskich miast, w którym przebywa najwięcej osób z Ukrainy. Ich liczbę szacuje się na około 50 tys. obywateli.

– Zainteresowani znajdą tam aktualne wiadomości z życia miasta, zapowiedzi o ciekawych wydarzeniach, a także informacje o świadczeniach socjalnych, funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, sprawach związanych z parkowaniem pojazdów czy o nadaniu numeru PESEL i zameldowaniu. Wszytko to w języku ukraińskim – wyjaśnia Konrad Zawadzki, dyrektor Biura Poznań Kontakt.

Wortal ułatwi pozyskiwanie informacji dotyczących rejestracji urodzenia czy małżeństwa. Ponadto znajduje się tam zakładka, która przekieruje użytkowników do rezerwacji wizyt w Urzędzie Miasta Poznania.

Za prowadzenie wortalu odpowiadają pracownicy miejskiego call center, czyli Biura Poznań Kontakt – 61 646 33 44 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-20:00).

Źródło: UMP

Podziel się: