Joe Biden i Kamala Harris fot. UMWW

Poznań: “Powodzenia, Panie prezydencie BIDEN” na budynku urzędu marszałkowskiego

Przez najbliższy miesiąc banner z tym napisem i zdjęciami nowego prezydenta USA oraz jego zastępczyni będzie wisiał przed wejściem do UMWW. I budzi mieszane uczucia.

Zazwyczaj na fasadzie budynku były zamieszczane plakaty i bannery dotyczące Wielkopolski i jej historii, jak choćby powstania Wielkopolskiego. A teraz trafił tam nowy amerykański prezydent, który, jakby nie patrzeć, z Wielkopolską nie ma nic wspólnego.

Jednak zdaniem marszałka Marka Woźniaka, prezydent USA jest najbardziej obserwowanym politykiem na świecie, a jego wizerunek silnie na ten świat oddziałuje. Także na Wielkopolskę. Stąd właśnie banner upamiętniający ten moment.

– Z radością i nadzieją witam inaugurację kadencji prezydenta Joe Bidena. Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Co ciekawe, gdy prezydentem zostawał Donald Trump, to jego inauguracji nie uczczono bannerem. Być może dlatego, że – jak wyjaśnił marszałek – “w Wielkopolsce odpowiedzialność, poszanowanie wartości i przewidywalność w polityce ceni się szczególnie wysoko, bo są one fundamentem bezpieczeństwa i rozwoju”.

– Mam ogromną nadzieję, że Prezydent Joe Biden i Kamala Harris jako Wiceprezydentka, szczęśliwie dla Stanów Zjednoczonych i całego świata, poprowadzą swoją kadencję i dadzą dowody na to, że świat nie musi pogrążać się w otchłani populizmu, hejtu i chaosu – podsumował Marek Woźniak.

UMWW

1 4 votes
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze