Wojciech Chudy

Poznań potrzebuje ulicy Kaczyńskiego?

Tego zdania jest radny Wojciech Chudy z Nowoczesnej. “Był wybitną postacią, znakomitą osobistością. Dlatego wystąpiłem do Prezydenta Miasta Poznania o nadanie nazwy ulicy Kaczyńskiego na poznańskiej Łacinie” wyjaśnia radny.

Ulica, która miałaby nosić imię Kaczyńskiego, znajduje się na Łacinie i jest planowanym połączeniem ulicy Czesława Niemena z ulicą Milczańską. Gdyby ktoś uważał, że to za mało reprezentacyjne miejsce jak na prezydenta Polski – to wyjaśniamy, że radnemu nie chodzi o prezydenta Kaczyńskiego, tylko o Bogusława Kaczyńskiego.

“Bogusław Kaczyński, którego piątą rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku, był wybitnym polskim dziennikarzem, publicystą, krytykiem muzycznym, popularyzatorem muzyki poważnej, autorem i prezenterem programów telewizyjnych” – wyjaśnia radny w interpelacji. – “Za swoją pracę i zaangażowanie wyróżniany był licznymi nagrodami, między innymi: Orderem Uśmiechu (1995), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (1999), „Złotym Ekranem”, „Wiktorem”, „Złotym Hipolitem”, nagrodą Ministra Kultury i Sztuki (2003), Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (2016). W plebiscycie Koniec Wieku, organizowanym przez tygodnik „Polityka”, został zaliczony do grona dziesięciu największych osobowości telewizyjnych XX wieku”.

Radny zwrócił uwagę na związek dziennikarza z Poznaniem – Bogusław Kaczyński kilkakrotnie prowadził transmisję Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.
“Jego upamiętnienie, w postaci nadania nazwy jednej z miejskich ulic, będzie symbolicznym wyrazem uznania władz miasta Poznania dla polskiej kultury muzycznej” – podsumował Wojciech Chudy.

2.8 4 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze