Poznań: Porzucony samochód z butlami gazowymi przed szkołą

wrak fot. SMMP
Wrak na parkingu przed szkołą podstawową przy Druskienickiej zauważyli członkowie Rady Osiedla Podolany. Zaniepokoił ich widok butli z gazem w środku samochodu, które mogły grozić wybuchem.

Radni poprosili o interwencję straż miejską. Strażnicy z kolei skontaktowali się ze strażą pożarną, by wiedzieć, jak postępować z butlami gazowymi, aby nie spowodować dodatkowego zagrożenia. Problemem było też to, że droga wewnętrzna, na której stał samochód, nie była objęta stałą organizacją ruchu, a więc w zasadzie nie podlegała jurysdykcji straży miejskiej.

Na szczęście akurat w tym czasie zarządca terenu zatwierdził stałą organizację ruchu wprowadzając na drogach wewnętrznych przy szkole Strefę ruchu. Oznacza to, że na tym terenie w pełni obowiązują przepisy Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Strażacy potwierdzili też brak zagrożenia wybuchem czy pożarem butli.

W takim stanie rzeczy strażnik rejonowy wezwał holownik i wydał dyspozycję usunięcia pojazdu nieużywanego na parking strzeżony (podstawa prawna art. 50 a wspomnianej ustawy).

Teraz przed szkołą przy ul. Druskienickiej jest już bezpiecznie, a zasady korzystania z dróg wewnętrznych, po wprowadzeniu Strefy ruchu, stały się jasne i czytelne.

SMMP

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: