Poznań: Pomoc dla organizacji pozarządowych wydłużona

Miasto Poznań panorama Fot. Sławek Wąchała
Taką decyzję podjęły władze Poznania i Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, o kolejny miesiąc wydłużając obniżkę czynszu. „Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce spada i odmrażane są kolejne branże gospodarki ale dla podmiotów trzeciego sektora sytuacja nadal jest trudna” – tłumaczą.

– Trudno wyobrazić sobie Poznań bez organizacji pozarządowych – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta. – W ciągu ostatniego roku ich przedstawiciele aktywnie włączyli się w walkę z koronawirusem, pomagając najbardziej potrzebującym przejść przez ten trudny czas. Równocześnie jednak pandemia sprawiła, że wiele NGO-sów mierzy się dziś z problemami finansowymi. Aby im pomóc, miasto razem z ZKZL podjęły decyzję o przedłużeniu ulg w czynszach.

Dzięki tej decyzji organizacje wynajmujące miejskie lokale użytkowe mogą ponownie ubiegać o obniżenie czynszu do kwoty 2,5 zł za 1 m kw. Najemcy, którzy płacą czynsz poniżej tej kwoty, będą mogli wnioskować o obniżenie stawki o 50 proc., ale nie mniej niż do 1 zł/m kw.Obniżone czynsze obowiązują do końca czerwca.

Beneficjentami tarczy mogą być wszystkie organizacje pozarządowe, będące najemcami lokali komunalnych i bez zaległości w płatnościach na rzecz spółki. Także te prowadzące działalność gospodarczą – pod warunkiem, że cały dochód jest przeznaczany na cele statutowe.

Nowe wnioski w ramach tarczy można składać na stronie internetowej ZKZL do 15 czerwca. Na stronie znajdują się też wszystkie dodatkowe i niezbędne informacje dla zainteresowanych ubieganiem się o wsparcie.

To kolejne przedłużenie obniżek czynszów dla tego sektora. Pierwsza tarcza obowiązywała od 1 grudnia 2020 roku do 31 maja 2021 roku.

ZKZL

Podziel się:

Ostatnio dodane: