maseczki od policjantki fot. policja

Poznań: Policjantka z Kórnika szyje maseczki dla szpitala w Puszczykowie

Gdy pani Daria musiała zrobić sobie przerwę w służbie, żeby zająć się dziećmi, postanowiła, że zacznie szyć maseczki ochronne dla personelu szpitala w Puszczykowie.

St. sierż. Daria Malik na co dzień pracuje w Komisariacie Policji w Kórniku. Jest policjantką referatu patrolowo interwencyjnego. Pomimo że praca w policji jest jej pasją, musiała pozostać w domu. Jej dwójka małych dzieci z powodu epidemii koronawirusa i zamknięcia przedszkola wymaga opieki. Jej mąż Karol także jest policjantem. Pełni służbę w Komisariacie Policji w Mosinie. Codziennie chodzi do pracy i opiekuje się osobami poddanymi kwarantannie.

Szycie maseczek zaczęło się od informacji o ogólnopolskiej akcji „Polskie krawcowe uszyją maseczki ochronne dla służby zdrowia”. Bardzo ją ten temat zainteresował, miała bowiem w domu maszynę, zapas bawełnianej tkaniny i pasję do szycia. Szybko okazało się, że w sąsiedniej miejscowości działa grupa lokalna, która także chciała pomóc szpitalowi.

Ci ludzie skontaktowali się ze szpitalem w Puszczykowie. Po konsultacji ze specjalistami ustalono, że szpital chętnie przyjmie takie maseczki. Mogły być one uszyte z czystej bawełny, według podanego wzoru i mieć możliwość umieszczenia wewnątrz specjalnego wkładu filtrującego. Pani Daria wzięła się do pracy i w ten sposób zaczęły powstawać maseczki ochronne. Będą one systematycznie przekazywane szpitalowi.

Jeśli ktoś miałby niepotrzebną, czystą bawełnę i chciałby pomóc to może skontaktować się z panią st. sierż. Daria Kuberską-Malik przez jej profil na Facebooku.

KWP, el

5
Dodaj komentarz

avatar
Halina Biała
Halina Biała

brawo Kórnik , brawo Pani, Kórnik moje rodzinne miasto 🙂

Jolanta Włodarczak
Jolanta Włodarczak

Super kobieta:))Dziękuję.

Halina Wiśniewska
Halina Wiśniewska

Wielkie brawa dla pani?

Lucyna Stec
Lucyna Stec

Robi to bardzo wiele osób. Bardzo im za to dziękujemy. Niestety nie wszyscy bezinteresownie.

Kórnik,, Pany ,, reszta barany
Kórnik,, Pany ,, reszta barany

Kolejny wspaniały przykład w tych trudnych dla nas chwilach.Myślę ,że wszyscy w aresztach zwłaszcza kombinatorzy nieroby i cwaniaki mówię o alimenciarzach mogli by przysłużyć się społeczeństwu może dla nich program ,, Szyję bo siedzę,,?, zagonić ich do pracy. Ojciec,mąż wspaniałej rodziny .Brawo dla Pani . . Chętnie pomogę.